کد خبر 96354

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه از عرضه 20 هزار میلیارد تومانی اوراق صکوک منفعت به زودی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، غلامرضا ابوترابی با اعلام خبر فوق به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: در این اوراق، درآمدهای حاصل از ارائه خدمات عوارضی آزاد راه قم-گرمسار به عنوان منافع مبنای انتشار اوراق مورد استفاده قرار می گیرند که به مدت ۴ سال به شرکت واسط مالی دی دوم(با مسئولیت محدود) به وکالت از خریداران اوراق واگذار می شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه اظهار داشت: نرخ این اوراق ۱۷.۵ درصد و پرداخت های دوره ای آنها هر سه ماه یکبار است. ناشر این اوراق نیز شرکت واسط مالی دی دوم(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت فرابورس ایران صورت خواهد گرفت.

وی در خصوص ارکان انتشار این اوراق توضیح داد: ضامن این اوراق بانک مسکن است و بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی آن بر عهده شرکت تامین سرمایه بانک مسکن است.

ابوترابی توضیح داد: دارنده اوراق منفعت، مالک مقدار معین خدمات یا منافع آینده از یک دارایی بادوام بوده که در ازای پرداخت مبلغ معینی برای دوره زمانی مشخص به وی منتقل می شود. این ابزار می تواند پاسخگوی نیازهای تامین مالی بنگاه های اقتصادی باشد که دارایی فیزیکی کمی دارند و یا شرایط تامین مالی به پشتوانۀ دارایی هایشان برایشان مقدور نیست، امـا در عوض به واسطه عملیات خود دارای مطالبات بلند مدت یا منافع بلند مدت هستند./سنا

 

ارسال نظر

تازه ها