کد خبر 96212

بازار در آخرین روز معاملاتی هفته جاری با شروعی پر تقاضا، به مدد شاخص سازان بزرگی همچون فولاد، کگل و تاپیکو با رشد 10 هزار واحدی در کانال 1.5 میلیون به کار خود پایان داد.

 

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، امروز چهارشنبه 9 مهر ماه 98 شاخص کل بورس با پشت سر گذاشتن جو منفی‌ای که در روزهای اول هفته حاکم بود، در ادامه‌ی روند تعادلی دیروز مثبت شد.

فولاد،کگل و تاپیکو نمادهای شاخص ساز امروز بودند که با افزایش تقاضا بر عرضه در معاملات آنها، موفق به سبز کردن شاخص کل بورس امروز شدند. منفی بودن شاخص هم وزن نشان دهنده‌ی منفی بودن سهم‌های کوچک بود که زورشان به نمادهای شاخص‌ساز بزرگ امروز نرسیده بود. مجموع ارزش معاملات در بازار امروز به رقم 9 هزار و 784 میلیارد تومان رسید؛ فرآورده‌های نفتی، بانک‌ها و محصولات شیمیایی به ترتیب با ارزش معاملات 1401 میلیارد تومان، 1146 میلیارد تومان و 1040 میلیارد تومان برترین گروه های صنعت بودت که بیشترین حجم معاملات را داشتند.

خلاصه‌ای از کلیت بازار امروز 

جو هیجانی بازار سرمایه از مخابره اخبار مذاکره ایران و آمریکا شروع شد و ریزش بازار به دلیل صف نشینی سهامداران حقیقی تشدید شد و از طرفی نیز حقوقی‌ها توان حمایت از بازار را نداشتند و این ریزش ادامه‌دار شد.

در پایان معاملات امروز اغلب گروه‌ها از صف فروش خلاص شده و با افزایش قیمت سهام روبرو شده‌اند.

محصولات شیمیایی امروز به ریل صعودی بازگشتند و شاهد تشکیل صف خرید در نمادهای این گروه بودیم. صف فروش پالایشگاه‌ها هم امروز بالاخره جمع شد.

گروه‌های بانکی نیز بیشترین حجم معاملات را در بازار سهام داشتند.

به دلیل اینکه روند متعادل شدن بازار سهام امروز با حمایت روند صعودی پیدا کرده است و هنوز جو بی‌اعتمادی نسبت به بازار سرمایه از بین نرفته باید تا زمان تعادل و کف‌سازی بازار سهام صبر کرد.

مسیر دلار به کدام سمت است؟ 

سودگیری برخی معامله‌گران از خریدهای قبلی می‌توانست قیمت دلار را به زیر مرز ۲۹ هزار تومان ببرد، ولی حمایت برخی از نوسان‌گیران در مرز یاد‌شده باعث بازگشت این ارز به جاده صعودی شد. با این حال، باید به این نکته نیز دقت کرد که خبرهای سیاسی در روز سه‌شنبه نتوانستند قیمت دلار را دچار نوسان خاصی کنند. به‌عنوان مثال، دوشنبه شب، شبکه خبری بلومبرگ به نقل از ۳ منبع آگاه در کاخ سفید گزارش داد که دولت ترامپ تحریم کل نظام مالی و بانکی ایران را در دست بررسی دارد.

 

 

ارسال نظر

تازه ها