کد خبر 96187

در 6 ماه ابتدایی سال ط166 شرکت بورسی مجوز افزایش سرمایه دریافت کرده و افزایش سرمایه خود را ثبت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سنا، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص افزایش سرمایه های درخواست شده از ابتدای سال تا کنون گفت: مدیریت نظارت بر بازار اولیه در راستای اجرای مفاد قانون بازار اوراق بهادار و مقررات مربوطه، طی ۶ ماهه ابتدای سال ۹۹ نسبت به بررسی درخواست افزایش سرمایه شرکت های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام و مجوز انجام افزایش سرمایه ۱۶۶ شرکت را صادر کرده است و مبلغ کل مجوزهای ارائه شده در این بازه زمانی معادل ۵۵۰ میلیون و ۶۱۲ هزار و ۱۶۶ ریال بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس مجوزهای صادره، ۴۷ درصد افزایش سرمایه ها  از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، ۲۵ درصد از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، ۱۶ درصد از محل سود انباشته و مابقی از محل سایر اندوخته ها تأمین شده اند.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس افزود: به این ترتیب، تعداد مجوزهای صادره افزایش سرمایه در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری ۸۰ درصد تعداد مجوزهای صادره در کل سال ۹۸ بوده است.

علی بیگ زاده  به مجوز افزایش سرمایه های صادر شده سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: در ۶ ماه ابتدایی سال ۹۸ تعداد ۵۱ مجوز افزایش سرمایه در سازمان بورس به ثبت رسید که مبلغ آن بالغ بر ۶۸ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۹۵۵ ریال بود و در پایان سال ۹۸ این تعداد مجوز ها به ۱۴۶ عدد و مبلغ آن نیز به ۱ میلیارد و ۹۷ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۳۶۶ ریال رسید.

وی در خصوص روند پذیره نویسی اوراق بدهی نیز گفت: در سال جاری دو اوراق اجاره به مبلغ ۱۲ میلیون ریال و ۶ اوراق سلف موازی استاندارد به مبلغ ۶۰میلیون ریال و همچنین ۲۳ اوراق مرابحه عام به مبلغ ۸۱۷ میلیون و ۳۵ هزار و ۶۲۵ ریال در سازمان بورس پذیره نویسی شده است.

به گزارش سنا، آمار ارایه شده در جدول های زیر قابل مشاهده است:

 

 

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها