کد خبر 96122

دژپسند در یک مصاحبه درباره عرضه های دولت در نیمه نخست سال گفت: در نیمه ابتدای سال 90 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به گمانه زنی‌ها در خصوص کسری بودجه دولت در شش ماهه اول سال جاری به دلیل تحقق نیافتن پیش بینی در برخی حوزه‌ها مانند نفت، اظهار کرد: برخی نگرانی‌ها برای منتهی شدن کسری بودجه به افزایش مالیات‌ها یا استقراض دولت از بانک مرکزی وجود داشت که با تدابیر دولت در نیمه نخست سال جاری توانستیم بسته تحقق منابع را از محل فروش اوراق و واگذاری‌های سهام شرکت‌ها و دارایی‌های دولتی جبران کنیم.

وی با بیان اینکه دولت امسال از نظر درآمد ناشی از واگذاری‌ها عملکرد بسیار درخشانی داشته است، تاکید کرد: در همین مدت حدود ۳۳ هزار میلیارد تومان واگذاری سهام صورت گرفته که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.

دژپسند افزود: در مورد اوراق نیز حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه و اوراق منتشر شده و تلاش کردیم اگر هم کسری وجود دارد منتهی به افزایش تورم نشود.

به گفته وزیر امور اقتصاد و دارایی، با وجود تمام سختی‌ها در ۷ سال گذشته دولت از بانک مرکزی اسقراض نکرده و در سال جاری نیز برنامه‌ای برای این کار را ندارد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها