کد خبر 95953

معاون بازار شرکت بورس:

معاون بازار شرکت بورس تهران اعلام کرد پیام منتشر شده در صبح امروز مبنی بر بازگشایی نماد معاملاتی «شستا» به صورت خودکار منتشر شده و هنوز تاریخ دقیقی برای بازگشایی «شستا» تعیین نشده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمود گودرزی درباره پیام منتشره بورس تهران مبنی بر بازگشایی نماد شستا در ساعت 10 امروز توضیح داد: این پیغام به صورت خودکار و ناشی از افشای اطلاعات مربوط به فروش بیش از دو میلیارد سهم بانک ملت توسط این شرکت ، منتشره شده است .

وی ادامه داد: رویه انتشار پیام بازگشایی نمادها به این صورت است که بعد از اعلام رویدادی مهم از سوی شرکت ها ، پیامی خودکار مبنی بر توقف و بازگشایی نماد صادر می شود. بنابراین امروز نماد شستا باز نخواهد شد و پیام صادره ، حذف می شود .

این مقام مسئول در واکنش به این سئوال که با توجه به توقف نماد این هلدینگ بزرگ چند رشته ایی از 17 شهریور ، چه زمانی سهامداران آن قادر به انجام معامله خواهند شد گفت : واقعیت این است که با توجه به شرایط فعلی بازار سهام ، نمی توان زمانی برای بازگشایی نماد شستا اعلام کرد و این موضوع به وضعیت بازار بستگی دارد. بنابراین تصمیم گیری در این مورد با بررسی شرایط انجام خواهد شد.

گودرزی در پاسخ به دیگر سئوال مبنی بر اینکه آیا این هفته بورس تهران میزبان عرضه اولیه ای خواهد بود یا خیر ؟ توضیح داد: در حالی یکی دو شرکت جدید ، آماده حضور در تابلو معاملات بورس هستند که با توجه به اوضاع بازار و لزوم تمرکز بر موارد مهم در این هفته عرضه اولیه ایی انجام نخواهد شد ./بورس پرس 

 

ارسال نظر

تازه ها