کد خبر 95293

مشاور مالی و سرمایه‌گذاری ویتانا:

مشاور مالی و سرمایه‌گذاری ویتانا، از عملیاتی شدن نخستین پروژه سرمایه‌گذاری صندوق سهام اختصاصی این شرکت -که به‌تازگی از سازمان بورس مجوز دریافت کرده است- خبر داد و گفت: نخستین مجوز Private equity fund را در صنعت کالاهای پرمصرف ایران دریافت کرده‌ایم و اندازه این صندوق 350 میلیارد تومان و جزو صندوق‌های متوسط بازار است.

دکتر مهدی سماواتی، در گفت‌وگو با خبرنگار بااقتصاد، افزود: جزییات نخستین پروژه سرمایه‌گذاری صندوق بزودی در کدال افشا خواهد شد و در حال حاضر مذاکراتش نهایی شده است و در کمتر از یک ماه آینده اولین سرمایه‌گذاری صندوق عملیاتی می‌شود.

وی درباره این پروژه سرمایه‌گذاری صندوق سهام اختصاصی، توضیح داد و گفت: این پروژه، یک شرکت صنایع غذایی است که مدیریت و کنترل صددرصدی آن توسط گروه ویتانا انجام می‌شود. همچنین 51 درصد از سهام این شرکت را ویتانا خریداری می‌کند و 49 درصد دیگر سهام در اختیار صندوق سهام اختصاصی است.

مشاور و مدیر سرمایه‌گذاری ویتانا، ادامه داد: با شروع پذیره‌نویسی اولین پروژه سرمایه‌گذاری، بلافاصله خرید و تملیک شرکت در دستور کار قرار دارد و با توجه به این‌که نخستین نهاد مالی Private equity  ایران هستیم و سهامدار اصلی آن هم ویتاناست، روی NAV شرکت تاثیر بزرگی می‌گذارد.

سماواتی همچنین اعلام کرد:  این شرکتی که خریداری کرده‌ایم روی تابلو حداقل با ارزش افزوده 8 تا 10 برابری عرضه خواهد شد و تا کمتر از 2 سال آینده با ارزش افزوده بسیار خوب در بازار فرابورس قرار می‌گیرد. بنابراین سهامداران غویتا از صبوری‌شان زیان نمی‌کنند.

وی از خرید چند شرکت دیگر توسط صندوق سهام اختصاصی غویتا خبر داد و گفت: و پروژه‌های بسیار خوب دیگری هم در راه است و چند شرکت دیگر را نیز خریداری خواهیم کرد. البته یکی از مزیت‌های صندوق‌های سهام اختصاصی این است که سازمان بورس و شرکت فرابورس سریع‌تر پرونده عرضه اولیه پروژه‌های خریداری شده توسط صندوق را بررسی و عرضه اولیه می‌کنند.

به گفته مشاور و مدیر سرمایه‌گذاری ویتانا، 51 درصد سهام شرکت‌هایی که از طریق این صندوق خریداری می‌شود، در اختیار هلدینگ ویتانا و بقیه هم در اختیار صندوق سهام اختصاصی است که بازهم سهامدار عمده آن ویتاناست!

 

خبرنگار: مولود غلامی

 

ارسال نظر

تازه ها