کد خبر 95238

مدیر امور مالی صنایع شیر ایران (پگاه) اعلام کرد:

سهام 7 شرکت زیرمجموعه صنایع شیر ایران، باید تا پایان امسال عرضه اولیه شوند و مدیر امور مالی صنایع شیر ایران (پگاه)، با تاکید بر این موضوع می‌گوید: پرونده 7 شرکت زیرمجموعه پگاه برای ورود به بورس در مرحله بررسی هیات پذیرش قرار دارد و همچنان منتظر رسیدگی و اعلام نتیجه نظر کارشناسی شرکت فرابورس برای درج نماد و عرضه اولیه هستیم.

دکتر غلامرضا زینلی، در گفت‌وگو با خبرنگار بااقتصاد، می‌افزاید: با توجه به این‌که تمامی موارد و مدارک درخواستی شرکت فرابورس را ارایه داده‌ایم، در صورت پذیرش و درج نماد، شرکت‌های زیرمجموعه پگاه تا پایان امسال عرضه اولیه خواهند شد.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار ما مبنی بر این‌که در صورت افزایش نرخ مواد اولیه مانند شیر خام، آیا محصولات صنایع شیر ایران هم تغییر قیمت خواهند داشت، تصریح می‌کند: در صورت افزایش قیمت ماده اولیه، شرکت‌ها نیز بر اساس آن قیمت محصولات را تعیین و برای مراجع تصمیم‌گیر ارسال می‌کنند تا پس از بررسی مجوز افزایش نرخ صادر و سپس در کدال افشا ‌شود.

مدیر امور مالی پگاه، می‌گوید: شرکت‌های زیرمجموعه پگاه به طور مستقل برای افزایش قیمت‌ها تصمیم‌گیری می‌کنند و افزایش قیمت‌ها به دلیل تنوع محصولات، به صورت متمرکز انجام نمی‌شود. البته افزایش قیمت محصولات پگاه باید در شورای نظارت تایید و توسط کارگروه ستاد تنظیم بازار بررسی و اعلام ‌شود.

زینلی درباره حمایت صنایع شیر ایران از سهام شرکت‌های بورسی خود در زمان اصلاح و ریزش بازار نیز، اظهار می‌کند: سهام تمامی شرکت‌ها در یک ماه گذشته روند نزولی داشته است و پگاه هم متاثر از رویکرد بازار بود. با بهبود شرایط بازار، پگاه نیز از سهام‌ شرکت‌های‌ش حمایت خواهد کرد.

به گفته وی، صنایع شیر به عنوان سهامدار عمده شرکت‌های پگاه، در زمان اصلاح بازار، بیش‎‌تر از سهامداران حقیقی متضرر شده است و از طریق صندوق بازارگردانی سهام پگاه از سهم‌ها حمایت و معاملات شرکت‌های بورسی پگاه از طریق این صندوق انجام می‌شود.

مدیر امور مالی صنایع شیر، ادامه می‌دهد: هنوز بودجه مازاد برای حمایت از بازار اختصاص نداده‌ایم و منتظر ثبات بیشتر بازار هستیم تا حمایت‌های لازم را انجام دهیم.

گفتنی است؛ پگاه زنجان، پگاه کرمان، پگاه همدان، صنایع بسته‌بندی پگاه، کشت‌وصنعت پگاه فارس و کشت‌وصنعت پگاه همدان که از مطلوب‌ترین شرکت‌های صنایع شیر ایران هستند، در مرحله پذیرش فرابورس قرار دارند و عرضه اولیه سهام این شرکت‌ها تا پایان امسال انجام خواهد شد.

همچنین قرار است فاز دوم عرضه سهام شرکت‌های زیرمجموعه صنایع شیر ایران (پگاه) در سال 1400 اجرا ‌شود.

ارسال نظر

تازه ها