کد خبر 95111

روز گذشته برگزار شد

جلسه روز گذشته بورس، ایمیدرو و کمیسیون اقتصادی با حضور مدیران شرکت‌های بزرگ فلری و معدنی مصوبات مهمی در پی داشت که یکی از مهم‌ترین آن‌ها اختصاص رقم 500 تا 700 میلیارد تومان به منظرو بازارگردانی فملی و فولاد بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در نشست مشترک بورس، ایمیدرو و کمیسیون اقتصادی که روز گذشته با حضور شرکت‌های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی برگزار شد مصوب شد:

هماهنگی بیشتر بازارگردان‌های شرکت‌های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی با صندوق ثبات بازار. این موضوع در صورت تحقق، به ثبات کلان بازار کمک شایان خواهد کرد.

سازمان بورس، حقوقی‌های فروشنده سهام شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی را به گونه‌ای مدیریت و هماهنگ می‌کند تا حمایت بازارگردان‌های شرکت‌ها با اولویت سهامداران حقیقی صورت باشد.

موضوع سهام خزانه و بیمه سهام توسط تمامی شرکت‌های تابعه و وابسته در اسرع وقت پیاده‌سازی خواهد شد.

اعتبار بازارگردان‌های فملی و فولاد به میزان ۵۰۰ و ۷۰۰ میلیارد تومان تقویت و در صورت لزوم، امکان افزایش بیشتر وجود دارد.

در موضوع افزایش سرمایه ۳۹ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی تسریع شده و برخی بنگاه‌ها به زودی موضوع تجدید ارزیابی را به هیات مدیره ارجاع می‌دهند.

بخشی از منابع بازارگردان‌ها در قالب یک کارگروه مشترک، همزمان با حمایت از اعضای گروه، سایر شرکت‌های حوزه معدن و صنایع معدنی را نیز پوشش خواهند داد (پیشنهاد جایگزین بند ۱).

photo_2020-09-14_01-12-07

 

ارسال نظر

تازه ها