کد خبر 94999

معاون وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی از تشکیل 21 شرکت تعاونی سهامی عام در کشور خبرداد که برخی از آنها وارد بورس شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاون امور تعاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در مورد اشتغال مرزنشینان در قالب شرکت‌های تعاونی و جلوگیری از پدیده‌هایی مانند کولبری گفت: کاری که برای اشتغال مرزنشینان انجام می‌دهیم، قرار شده است سهمیه سوخت مرزنشینان که از طرف دولت در اختیار آنها قرار داده می‌شود.

کبیری همچنین اعلام کرد: به دنبال این هستیم از طریق مذاکره با وزارت کشور و وزارت نفت زمینه‌ای فراهم کنیم. سهمیه سوخت مرزنشینان به صورت تجمیعی از طریق بورس انرژی به فروش برسانیم و از محل سود آن پروژه‌های عمرانی برای مرزنشینان و همچنین پروژه‌های اشتغالزای پایدار برای آنها اجرا کنیم.

به گفته کبیری با تدارکاتی که دیده شده این طرح به زودی به نتیجه می‌رسد و سهمیه سوخت مرزنشینان به صورت تجمیعی در بورس انرژی ارائه شده و مابه التفاوت قیمت این سهمیه به صورت سود در اختیار اعضای تعاونی قرار می‌گیرد.

معاون امور تعاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ‌دستورالعمل اجرایی فروش سهمیه سوخت با هماهنگی وزارت کشور تهیه شده و به زودی اجرا می‌شود. 

کبیری گفت: از میان 18 قلم کالای قابل معامله برای مرزنشینان با موافقت کمیسیون دولت این رقم به 54 قلم کالا افزایش یافته که امیدواریم بتواند برای مرزنشینان درآمد و رونق ایجاد کند.

 

ارسال نظر

تازه ها