کد خبر 94555

عضو شورای عالی بورس

محمود رضا خواجه نصیر، مدیرعامل تامین سرمایه تمدن و عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه بازارهای غیر مولد و مخرب هم‌چون ارز و سفته‌بازان مسکن و خودرو به دنبال رکود بازار سرمایه هستند اعلام کرد حمایت و ایجاد ثبات در آن با اعتقاد ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمودرضا خواجه نصیری در حالی از طریق تامین سرمایه تمدن به یکی از حقوقی های بزرگ بازار سهام تبدیل شده که در پاسخ به انتقادات برخی فعالان درباره عدم حمایت از بازار سهام و برخی شرکت ها در فضای مجازی اعلام کرد: بسیاری از اشخاص، شبکه های مجازی و کانال های غیرمجاز سیگنال فروشی در زمان رشد بازار، اقدام به ارایه هدف های قیمتی فضایی برای سهام کرده و با هرگونه تحلیل ، اطلاع رسانی یا هشداری مبارزه می کردند.

تشویق به خرید هر سهم در هر قیمتی و بدون  تحلیل کارشناسی یا تعهد در بسیاری از کانال های بی شناسنامه و بدون مجوز در حجم بالا در جریان بود. با افت بازار همین اشخاص و کانال ها ، مدعی اول سناریو سازی برای افت بازار و ایجاد هراس برای سرمایه گذاران شده اند. به هر نوع حمایت و هر نقطه امیدی در بازار می تازند و خود را در پشت فضای شایعه سازی مجددا پنهان می کنند.

متولیان اقتصاد و بازار سرمایه، راه حمایت و ایجاد ثبات بازار را با اعتقاد ادامه می دهند و با این جریان ها مقابله خواهند کرد و متوقف نخواهند شد. چرا که احساس وظیفه می کنند. سهامداران ، بزرگترین حامیان بازار هستند. اگر بدون توجه به شایعات و هراس افکنی بی پایه، اخبار را از منابع رسمی دنبال کنند و فضای بازار را به عنوان مامن سرمایه خود پر نشاط و مثبت نگه دارند.

بازارهای غیرمولد و مخرب رقیب مانند بازار ارز یا سفته بازان مسکن و خودرو ، آرزوی رکود بازار سرمایه را دارند تا در سایه جذب نقدینگی این بازار، خود را ثروتمند کنند.

تمام کسانی که با انتشار شایعات و زیر سوال بردن همت حامیان بازار و تلاش مجددانه مسئولان در حال کم اثر کردن تلاش های این روزهای حامیان هستند، بی شک اعتماد مردم را نشانه گرفته و به دنبال از بین بردن انگیزه های حمایتی و امیدواری در بورس هستند.

کذب بودن شایعات در نحوه "نشر" و "ادبیات نا امیدکننده" اخبار جعلی مشهود است و با پیگیری حقوقی، قطعا موضوع مشخص خواهد شد.

آن دسته از فعالان و سرمایه گذاران وفادار بورس که در فضای پرفشار این روزها با مثبت اندیشی ، همفکری و همراهی به دنبال تثبیت جایگاه بورس باشند و با هجمه فضای منفی حاکم بر بازار مقابله کنند ولو اینکه مورد حمله مخالفان بورس قرار گیرند، وظیفه  خود را به عنوان عضوی از این بازار انجام می دهند./بورس پرس

 

ارسال نظر

تازه ها