کد خبر 94416

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس اظهارات غیرکارشناسی مسئولان، برخوردار نبودن از دانش کافی سهامداران خرد و ناکافی بودن آموزش‌های لازم در رسانه‌ها را از جمله دلایل افت شاخص بورس در هفته گذشته عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محسن علیزاده در تحلیل دلایل نوسان هفته گذشته بورس و نگرانی ایجاد شده برای سهامداران خرد گفت: سلب اعتماد مردم از بازار از جمله دلایل نوسان شاخص بود که در پی اظهارات غیرکارشناسی مسئولان به وجود آمد. دلیل دیگر اقدام حقوقی ها در عرضه و فروش سهام بود که سبب فروش سهام‌ توسط حقیقی‌ها شد.

وی ادامه داد: عامل دیگر ، عدم برخورداری عمده سهام‌داران خرد از دانش بورس و ناکافی بودن آموزش‌های رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها است.بارها پیشنهاد شده قبل از صدور کد بورسی ، دانش افراد سنجش شود. علاوه بر این مسئولان باید از اظهار ضد و نقیض و غیرکارشناسی که سم مهلکی برای بورس است ، پرهیز کنند .

علیزاده با اعلام پیشنهاد تشکیل شبکه مجزا برای آموزش بورس در رسانه ملی ، دلایل مثبت شدن شاخص بورس در دو روز پایانی هفته گذشته تصمیمات مثبت وزارت اقتصاد ، استفاده از نظرات کارشناسان و اقتصاددانان ، بازگشت حقوقی‌ها ، افزایش سقف اعتباری کارگزاری‌ها و مکلف شدن برخی از صندوق‌ها به خریداری سهام عدالت معرفی کرد./خانه ملت

 

ارسال نظر

تازه ها