کد خبر 94285

آنچه در بازار امروز گذشت

در جریان معاملات امروز نیز روند صعودی بورس هم‌چون روز گذشته، ادامه پیدا کرد و شاخص توانست پس از هفته‌ها اصلاح، کانال 1.7 میلیون واحدی را پس بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سیگنال‌های مثبتی که به بازار رسید در کنار حمایت‌های صورت گرفته و اصلاح خوبی که شاخص در هفته‌های اخیر تجربه کرد، سرانجام در روز گذشته پایان یافت و بازار سرمایه مجددا وارد فاز صعودی شد.

در جریان معاملات امروز شاخص کل بورس با صعود بیش از 68 هزار واحد توانست در کانال 1 میلیون و 718 هزار واحد آرام بگیرد و در این میان نمادهای فارس، فولاد، شستا و فملی بیشترین اثر مثبت را اعمال کردند.

در بازار فرابورس هم وضعیت رو به بهبود رفته است و شاخص کل این بازار با افزایش 649 واحدی به 18,160 واحد رسیده است. در فرابورس، کگهر، میدکو، آریا و صبا شاخص‌سازان اصلی بودند.

آغاز پذیره‌نویسی دومین ETF دولتی

بعد از کش و قوس های فراوان سرانجام پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله پالایشی دوم  در نماد «پالایش» شروع شد. پذیره‌نویسی واحدهای این صندوق از امروز چهارشنبه 5 شهریور به مدت دو هفته  تا 19 شهریورماه ادامه خواهد داشت. سقف میزان پذیره نویسی در دو صندوق دارایکم و پالایش 500 واحد است و همانند دارایکم، هر واحد این صندوق با قیمت 10 هزار تومان قابل پذیره نویسی است.

وضعیت مساعد در بازارهای جهانی

در آخرین روز کاری هفته جاری وضعیت بازارهای جهانی همچنان مساعد است. هر بشکه نفت خام برنت در محدوده 46 دلار قرار دارد که بالاترین قیمت از فوریه 2020 تا کنون به حساب می آید. روند صعودی آرام فلزات پایه نیز ادامه دارد به گونه‌ای که مس در بورس لندن در محدوده 6550 دلار معامله می شود. آلومینیوم و روی نیز نوسان مثبت داشته‌اند.

هر اونس طلا که اکنون چند وقتی است در کانال 1900 دلار نوسان می کند، در این لحظات در محدوده 1918 دلار در حال دادوستد است.

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها