کد خبر 94128

بانک پارسیان درباره وصول مطالبات و فروش یکی از گروه‌های مالی شفاف‌سازی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بانک پارسیان از تعدیل سنواتی 209.7 میلیارد تومانی برای اقاله پروژه های زرافشان و پیروزی و فروش گروه مالی پارسیان خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی شد.

براین اساس، "وپارس" اعلام کرد: نظر به تکلیف مجمع سالانه این بانک مبنی بر تعیین تکلیف معاملات فروش املاک به شرکت های صبا تامین پارسیان و آتیه پارسیس کیش پس از مذاکرات انجام شده و باتوجه به عدم ایفای تعهدات توسط خریداران و نیز رعایت صرفه و صلاح سهامداران بانک، مقرر شد پروژه های ساختمانی زر افشان و پیروزی اقاله شود.

بنابراین گزارش، ترازنامه و صورت سود و زیان بانک برای دوره منتهی به خرداد 99 قبل و بعد از تعدیل را می توان اینجا مشاهده کرد.

همچنین بانک پارسیان از فروش گروه مالی پارسیان به مبلغ 1.7 هزار میلیارد تومان خبر داد که سود ناشی از آن در شرکت اصلی مبلغ 1.17 هزار میلیارد تومان است و با توجه به سهامداری 100 درصدی "وپارس" در گروه مالی پارسیان این معامله تاثیری در سود تلفیقی نخواهد داشت.

ساز و کار تسویه هم بدین گونه است که مبلغ 500 میلیارد تومان بصورت نقدی وصول شد و الباقی طی دو قسط 500 میلیارد تومانی و یک قسط 200 میلیارد تومانی در تاریخ های 30 بهمن و 25 اسفند سال جاری و 30 بهمن سال 1400 دریافت خواهد شد.

 

ارسال نظر

تازه ها