کد خبر 93767

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار ضمن بیان آنکه از ابتدای سال تا پایان ماه پنجم حدود 100 هزار میلیارد تومان وارد بازار سرمایه شده است از صدور روزانه 100 هزار کد بورسی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسن قالیباف اصل  رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص بازار سرمایه اظهار کرد:در حال حاضر بازار سرمایه رشد خوبی را تجربه کرده است که عده‌ای در این باره می‌گویند عامل اصلی آن، افزایش سطح قیمت‌ها در بازار است.

او گفت:زمانی که اصل ۴۴ مطرح شد، عده‌ای می‌گفتند که قرار است شرکت‌های بخش دولتی برای خرید و فروش وارد بورس شوند که این موضوع  نه تنها باعث اُفت بازار نشد، بلکه بازار در چند ماهه اخیر رشد چشمگیری را نیز تجربه کرده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: ما سال‌های گذشته اگر در طول یک سال ۵۰ یا ۶۰ هزار کد معاملاتی صادر می‌کردیم خوشحال می‌شدیم، اما امسال روزانه ۱۰۰ هزار کد بورسی صادر می‌شود.

قالیباف اصل تصریح کرد: هم اکنون  حدود ۵۰ تا ۶۰ در صد سهام داران تازه وارد هستند و  مبلغی که در صندوق ها سرمایه گذاری کرده اند بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است. سال قبل مجموع پول ورودی به بازار ۳۵ هزار میلیارد تومان بود، اما در حال حاضر با وجود گذشت پنج ماه از شروع سال ۹۹ ،حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان وارد بازار شده است.

او اظهار کرد: اگر این حجم از پول وارد بازار‌های موازی سرمایه می‌شد قطع به یقین سبب افزایش تورم و قیمت ها می شد، اما نه تنها این اتفاق در بازار سرمایه رخ نداده، بلکه سبب حرکت نقدینگی به سمت تولید هم شده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: سعی ما امسال بر این است که عرضه های اولیه و سهام شناور را در بازار افزایش دهیم تا شرکت‌های زیادی وارد بازار شوند.در حال حاضر سهام شناور از ۲۰ درصد به ۲۷ افزایش یافته است./باشگاه خبرنگاران جوان 

 

ارسال نظر

تازه ها