کد خبر 92933

مدیرعامل بورس تهران طرح دو زمانه شدن معاملات در بازار سرمایه را که قرار است از هفته آتی اجرایی شود موقتی دانست و بیان کرد جزییات تکمیلی آن به زودی اعلام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی صحرایی درباه برنامه های بورس تهران برای جلوگیری از تکرار اختلال در سامانه معاملات و عادی شدن روند داد و ستد سهام شرکت ها گفت : یکی از اقداماتی که با همکاری مدیریت فناوری بورس تهران عملی خواهد شد بکاری دو سامانه معاملاتی است که مانند جداسازی سامانه های بورس و فرابورس تجرایی شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این از هفته آینده و البته به صورت کاملا" موقتی، بدون آنکه زمان داد و ستدها طولانی شود، سهام ترکیبی از صنایع مختلف در دو زمان 8:30 تا 11 و 11 تا 14 یا 15 هر روز کاری معامله خواهند شد. در این میان به زودی جزییات و چند و چون این رویه ، نهایی و منتشر می شود.

این مقام مسئول در برابر این سئوال که آیا وعده وزیر اقتصاد مبنی بر پذیرش و عرضه اولیه 50 شرکت جدید در بورس طی سال جاری ، محقق خواهد شد یا خیر به بورس پرس توضیح داد: بله . در حوزه پذیرش شرکت ها که به بورس و فرابورس محول شده و هر هفته یک تا دو جلسه هم برگزار می شود، فرایندها بر پایه آی تی بوده تا زمان کمتری برای بررسی مستندات و طی مراحل قانونی صرف شود.

صحرایی ادامه داد: از سوی دیگر ، راه اندازی پنجره واحد اتاق ایران، بازار سرمایه ، جامعه حسابداران رسمی منجر به تسریع در انجام امور اداری شده است . بنابراین در صورت ارایه صورت های مالی سودآور و شفاف ، امیدنامه کامل و تایید حسابرس ، امکان پذیرش شرکت ها حتی در یک جلسه هیات پذیرش وجود دارد. در این میان نکته مهم ، سودآور بودن شرکت ها و احراز شفافیت کامل و رعایت حقوق سهامداران است که بورس تهران نمی تواند از این موارد چشم پوشی کند.

وی تاکید کرد: با این اوصاف نه تنها امکان پذیرش 50 شرکت جدید در سال جاری وجود دارد بلکه بورس تهران در نظر دارد هر هفته میزبان یک عرضه اولیه باشد. مگر اینکه شرکت ها آمادگی نداشته باشند./بورس پرس 

 

ارسال نظر

تازه ها