کد خبر 92883

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران از اعمال تغییرات بنیادی از جمله دو هسته‌ای شدن بورس و دو بخشی شدن زمان انجام معاملات در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران گفت:  قبلا شایعه افزایش دامنه نوسان سهام مطرح بود و حالا کاهش به 2 درصد، این شایعات درست نیست.

برای رفع مشکلات در سامانه معاملات بزودی تغییراتی بنیادین انجام می دهیم. سهام حاضر در بازار بورس تهران به واسطه تراکنش های زیاد و مشکلات سامانه در کوتاه مدت و خیلی موقت در دو تایم زمانی معامله می شوند.

 در این تغییرات ، صنایع در دو زمان مختلف و دوره معاملاتی جداگانه سفارش گیری می شوند. بخشی از معاملات در زمان زودتر شروع می شود(صنایعی که بیشترین سهام را در دل خود جای داده اند) و چند صنعت هم در تایم دیگری که حدودا تا ساعت ۱۵ طول می کشد، معامله خواهند شد. این اتفاق صرفا برای یک دوره کوتاه مدت است.

در تصمیمی دیگر همان طور که در سال ۹۷ هسته معاملاتی فرابورس و بورس را جدا کردیم، برای بورس تهران هم دو سامانه معاملاتی جدا در نظر گرفته ایم و بزودی دو هسته معاملاتی برای معاملات شرکت های حاضر در بازار سهام فعال می شود./بورس 24


 

ارسال نظر

تازه ها