کد خبر 91896

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد شرکت‌هایی که در سال 99 وارد بازار سرمایه از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد؛ این قانون تنها در سال 99 اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سعید زرندی گفت: یکی از دلایل عدم رغبت برخی شرکت‌های تولیدی به بازار سرمایه مشکلات مالیاتی سال‌های گذشته است.

وی ادامه داد: پذیرش بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری در بازار سرمایه (بورس و فرابوس) از برنامه‌های وزارتخانه در سال‌جاری می‌باشد.

زرندی گفت: برای ترغیب متقاضیان به پذیرش در بازار سرمایه، اقدامات موثری صورت گرفته که مهم‌ترین آن رفع دغدغه شرکت‌ها برای ورود سازمان مالیاتی به پرونده های سال‌های گذشته آن‌ها بود.

معاون طرح و برنامه توضیح داد: با حمایت سران قوا و تایید مقام معظم رهبری این مشکل برای سال 99 مرتفع شده است.

زرندی گفت: با موافقت وزیر اقتصاد، نماینده وزارت صنعت، معدن وتجارت در هیات پذیرش بورس عضویت پیدا کرد و این موضوع باعث تسریع در روند پذیرش شرکت‌های تولیدی خواهد شد.

معاون طرح و برنامه تصریح کرد: باید این واقعیت را پذیرفت که بخش صنعت راهی جز حرکت به سمت ابزارهای نوین مالی ندارد.

وی گفت: سیستم بانکی هم اکنون تنها منبع تامین مالی بخش تولید است اما نمی تواند جوابگویی نیازهای بخش صنعت و معدن باشد لذا باید به سمت ابزارهای جدید رفت.

زرندی گفت: برای این موضوع باید دو اتفاق بیفتد اول در بخش قوانین، آیین نامه ها و دستورالعمل هاست که راه را برای ورود شرکتهای تازه وارد به بورس تسهیل کند که در این بخش وزارت صنعت، معدن وتجارت تمام تلاش خود را در سال جاری خواهد کرد و بر این اساس یک دفتر مستقل ذیل معاونت طرح و برنامه به نام دفتر تامین مالی ایجاد کرده است.

معاون طرح و برنامه تاکید کرد: اتفاق دوم باید در خود بنگاه‌ها روی دهد چرا که برخی شرکت‌های تولیدی توانسته اند در موضوع تکنولوژی، کیفیت، بازار و.... خود را به روز کنند اما در مدیریت مالی همچنان دیدگاه سنتی بر برخی بنگاه‌ها حاکم است.

وی گفت: بنگاه‌های تولیدی باید با توجه به تحولات اقتصادی مدیریت مالی خود را مورد بازبینی قرار دهند و با نگاه‌های جدید به سمت بهره مندی از ابزارهای نوین مالی و به ویژه بازار سرمایه حرکت کنند.

 

ارسال نظر

تازه ها