کد خبر 91463

مدیرعامل شرکت فرابورس ایران تصریح کرد:

مدیرعامل شرکت فرابورس ایران، از راه‌اندازی «بازار هدف» برای ورود شرکت‌های استارتاپی که فعلا زیانده هستند اما شفافیت لازم را برای ورود به بورس دارند، خبر داد و افزود: شرکت فرابورس آمادگی پذیرش شرکت‌های بزرگ استارتاپی در تابلو اصلی و بازار اول را دارد.

دکتر امیر هامونی، در گفت‌وگو با خبرنگار بااقتصاد، اظهار کرد: در نشست هفته گذشته که با حضور وزیر اقتصاد، رییس سازمان بورس و مدیران شرکت‌های استارتاپی برگزار شد، چند شرکت برتر دانش‌بنیان برای ورود به بازار سرمایه اعلام آمادگی کرده‌اند و درخواست پذیرش داده‌اند که تا یکی دو ماه آینده مراحل پذیرش و وردشان به بازار سرمایه انجام خواهد شد.

وی در توضیح سازوکار بازار هدف، گفت: مسیر جدیدی برای حضور استارتاپ‌های بزرگ در بازار سرمایه در دست اجراست تا آن دسته از شرکت‌های استارتاپی که برخی از  معیارهای پذیرش را دارا نیستند، در بازار هدف که جزییات آن تا چند روز آینده اعلام خواهد شد، حضور یابند.

هامونی در پاسخ به این پرسش خبرنگار ما مبنی بر این‌که برخی از شرکت‌های استارتاپی برای ورود به بازار سرمایه با موانعی مانند صورت‌های مالی مواجهند، آیا سازوکاری برای این شرکت‌ها در بازار هدف دیده شده است، تصریح کرد: طراحی بازار هدف با مطالعه بورس‌های مطرح دنیا برای شرکت‌های استارتاپی ایجاد می‌شود تا شرکت‌هایی که شاید گاهی زیانده بوده و یا با زیان انباشته همراه باشند اما از شفافیت لازم برای ورود به بورس برخوردار باشند را وارد بازار سرمایه کنیم.

مدیرعامل فرابورس تصریح کرد: شفافیت تنها خط قرمز مااست و در بازار هدف شرکت‌های دانش‌بنیانی که شفافیت دارند را می‌توانیم وارد بازاری با قواعد و بازیگران خاص کنیم.

مدیرعامل شرکت فرابورس ایران، ادامه داد: شرکت‌های استارتاپی که دارای استانداردهای لازم هستند در بازارهای اصلی پذیرش می‌شوند و از شرکت‌هایی که شرایط ورود به تابلو اول و دوم فرابورس را دارند، استقبال می ‌کنیم.

به گفته هامونی، متن نهایی سازوکارهای بازار هدف بعد از اصلاحات لازم که در نشست‌های گذشته با سازمان بورس انجام شد، به سازمان ارسال می‌شود و پس از تصویب آن، بازار هدف راه‌اندازی و شرکت‌های دانش‌بنیان وارد بازار سرمایه خواهند شد.

 

خبرنگار:مولود غلامی

ارسال نظر

تازه ها