کد خبر 91399

رئیس سازمان بورس خبر داد

رییس سازمان بورس با اشاره به نهایی شدن پرتفوی شرکت های استانی سهام عدالت و انتقال دارایی مشمولین گفت: هیات مدیره این شرکت ها موظف به انجام امور پذیرش در بورس شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسن قالیباف اصل با اشاره به اینکه مقرر شده بود تا یک تیر سبد سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی نهایی شود و دارایی مشمولان سهام عدالت که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند به این شرکت ها منتقل شود به شبکه خبر گفت: سبد سهام این شرکت ها نهایی و توسط سازمان خصوصی سازی به شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام شده است.

وی با بیان اینکه بحث دوم پذیرش این شرکت ها در بورس است، افزود: سرمایه جدید شرکت های سرمایه گذاری استانی پس از افزایش سرمایه ثبت می شود و مشمولین سهام عدالت می توانند ارزش دارایی ها را مشاهده کنند. باتوجه به اینکه پورتفوی این شرکت ها بورسی است پذیرش آنها در بورس تهران کار سختی نیست.

قالیباف اصل ادامه داد: در این خصوص هیات مدیره شرکت ها موظف شدند بطور جدی به انجام امور پذیرش بپردازند که در صورت عدم انجام، تخلف از این آیین نامه محسوب می شود. طبق آمارها 30 میلیون نفر از مشمولین روش غیر مستقیم را انتخاب کردند که سهامدار شرکت های سرمایه گذاری استانی بشمار می آیند.

 

ارسال نظر

تازه ها