کد خبر 90831

پایان یک هفته بی‌نظیر بورسی

بورس در هفته جاری رکوردهای خوشایندی از خود به جای گذاشت و علاوه بر آنکه به کانال 1.6 میلیون واحدی وارد شد با عرضه اولیه سیتا توانست رکورد مشارکت را به شکل قابل توجهی جابجا کند.

 

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، امروز چهارشنبه مورخ 11 /04 / 1399 طی مراسمی که به صورت آنلاین در فضای مجازی و آپارات رسمی بورس تهران پخش شد، تعداد 1 میلیاردو 320میلیون سهم در روز جاری جهت عرضه به عموم و 330 میلیون سهم جهت عرضه به صندوق های سرمایه گذاری در روز شنبه مورخ 14 / 04 / 1399، جمعا معادل 15 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین" با نماد" سیتا"" به قیمت هر سهم 15750 ریال در بورس تهران کشف قیمت و معامله شد.

همچنین با عرضه اولیه این شرکت در بورس تهران تعداد شرکت های فعال در بورس به 337 شرکت رسید و به ارزش بازار 173 هزارو 250  میلیارد ریال افزوده شد.

لازم به ذکر است شرکت "سرمایه گذاری سیمان تامین" با نماد" سیتا" با ثبت بیش از  4میلیون و 480  هزار کد معاملاتی رکورد تخصیص عرضه اولیه را به خود اختصاص داد و حداکثر  حدود تعداد 294 سهم به هر کد معاملاتی اختصاص یافت.

تداوم روند صعودی بازار تا سقف 2میلیون واحدی

تحلیلگر ارشد بازار سرمایه و سبدگردان بورس، روند بازار سهام را تا زمان ورود نقدینگی، افزایشی دانست و گفت: P/E بازار سرمایه 35 است و تا رسیدن به P/E 50 و 60 که در حال حاضر بازار مسکن به این میزان رسیده است، جای رشد دارد، بنابراین تداوم روند صعودی شاخص را تا سقف 2 میلیون واحدی می‌توان پیش‌بینی کرد.

دکتر مصطفی صفاری، در گفت‌وگو با خبرنگار بااقتصاد، افزود: نقدینگی موجود باید سر از بازار سرمایه یا بازارهای موازی درآورد و تا زمانی که بهره بانک‌ها کاهشی باشد و بازارهای موازی هم توان جذب این حجم از نقدینگی را نداشته باشند، پول وارد بازار سرمایه می‌شود.

این تحلیلگر بورس، با اشاره به P/E مسکن، گفت: بازار مسکن و بازار سرمایه در حال حاضر توان جذب نقدینگی‌ها را دارند اما با توجه به بالا رفتن P/E مسکن، که به 50 تا 60  رسیده است، نقدینگی راهی جز بازار سهام ندارد.

صفاری ادامه داد: با این تفاسیر روند صعودی بازار سرمایه تداوم خواهد داشت و رشد شاخص تا سقف 2 میلیون واحدی با توجه به P/E 35 بازار سرمایه، جای نگرانی ندارد و روند صعودی بازار هم به میزان ورود نقدینگی وابسته است.

این سبدگردان بازار سهام، پیشروهای بازار را سهم‌های سودآور، شاخص‌ساز، صادرات‌محور و صنایعی که رشد نکردند، اعلام و اظهار کرد: صنایعی که ممکن است افزایش قیمت داشته باشند مانند صنعت دارو هم از جمله پیشروهای بازار خواهند بود.

 

 

ارسال نظر

تازه ها