کد خبر 90720

یک روز داغ تابستانی

بعد از اصلاح مقطعی در برخی از سهام بازار طی دو روز گذشته بازار امروز یکپارچه سبز شد و پس از ثبت رکورد رشد روزانه به میزان تقریبی 65 هزار واحد، اکثر صف‌های خرید بازار بدون عرضه باقی ماندند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص کل بورس اوراق بهادار در جریان معاملات پرحجم امروز با رکورد قابل توجه و صعود حدود 65 هزار واحدی به رقم 1 میلیون و 546 هزار واحد رسید. ارزش مجموع معاملات در بازار امروز در حالی از 21 هزار میلیارد تومان فراتر رفت که بسیاری از تقاضاهای خرید بدون پاسخ مانده بود. 

صعود بی سابقه شاخص بورس در روز جاری سهامداران و فعالان بازار سرمایه را بیش از پیش امیدوار کرد که رسیدن به شاخص 2 میلیون واحدی نزدیک است و راهی تا آن نمانده است. 

آنچه از روند معاملات برمی‌آید این است که برای فردا هم با توجه به عبور پر قدرت شاخص کل از محدوده مقاومتی یک میلیون و 500 هزار واحد ، به نظر میرسد رشد ادامه دار خواهد بود و نرخ دلار همچنان محرک قیمت ها است. 

بررسی برخی نمادها 

در بین نمادهای پربیننده امروز، «برکت» توانست به لطف عرضه 95 درصدی حقوقی‌ها با 451 میلیارد تومان بیشترین ارزش معامله را به خود اختصاص دهد. طبق انتظار «وتجارت» و «وبصادر» دو نمادی بودند که روی هم رفته 3.5 میلیارد سهم از انها داد و ستد شد و بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص دادند. در معاملات امروز بورس 10 نماد رشدی بیش از 10 درصد داشتند و «غپاک» با رشد 102 درصدی بیشترین افزایش قیمت را ثبت کرد.

کاهش اعتبار خرید از طریق کارگزاری‌ها، خبری که تاثیر منفی نداشت! 

یکی از مهمترین خبر هایی که طی روزهای گذشته به بازار رسید بحث کاهش ارزش تضمین به سطح ۱۵ درصد بود دقت کنید که نهاد ناظر این عدد را از حوالی ۶۰% آرام آرام به ۱۵ درصد رسانده است 

 این کاهش ارزش دو اتفاق را رقم می زند اول آنکه سرعت جریان پول و گردش پول را در بازار می گیرد یا کم می کند و دوم در مواقعی که بازار با ریزش مواجه باشد اتفاقات تلخ قبلی و شدت فشار فروش را کنترل می‌کند. که با توجه به اتفاق دوم می‌توان بیان داشت در مجموع تصمیم خوبی بوده است. 

 

ارسال نظر

تازه ها