کد خبر 90650

معاون مالی و اقتصادی هلدینگ زر:

معاون مالی و اقتصادی هلدینگ زر، از انتشار اصلاحیه تغییر قیمت محصولات زر روی سایت کدال طی شب گذشته خبر داد و گفت: مانع خاصی برای عرضه اولیه غزر نداریم و تمامی موارد خواسته‌شده از سوی سازمان بورس را اطلاع‌رسانی کرده‌یم.

رضا مشهدی‌زاده، در گفت‌وگو با خبرنگار بااقتصاد، درباره دلیل تاخیر زمان عرضه اولیه غزر، اظهار کرد: سازمان بورس مدارک و مستنداتی برای برخی تغییر قیمت‌ها در محصولات زر و آنالیز و مقایسه آنها با سال گذشته را از ما درخواست کرده بود که دیشب با انتشار اصلاحیه‌ای در سایت کدال، اطلاعات درخواستی سازمان کامل شد.

وی افزود: برای نمونه، برخی از کالاهای تولیدی گروه زر، افزایش نرخ بیش از 70 درصدی داشته‌اند و ما در توضیحات و اصلاحیه مذکور اعلام کردیم که این قیمت‌ها مشمول نرخ‌گذاری‌های سازمان حمایت نمی‌شود.

به گفته معاون مالی و اقتصادی زر، تنها دو، سوم از محصولات اصلی این هلدینگ (محصولات رشته‌ای و فرمی) مشمول قیمت‌گذاری سازمان حمایت می‌شود و سایر کالاهای تولیدی گروه صنعتی زر آزاد بوده و بر اساس عرضه و تقاضا، کشش بازار و همچنین قیمت رقبا، نرخ‌گذاری می‌شود.

مشهدی‌زاده، تصریح کرد: نرخ‌گذاری کالاهای آزاد و غیر مشمول گروه صنعتی زر هم با توجه به بازار مصرف و بدون اعمال نظر سازمان حمایت تعیین می‌شود و سازمان حمایت تنها بر آنها نظارت می‌کند.

معاون مالی و اقتصادی هلدینگ زر، در پاسخ به این پرسش خبرنگار ما مبنی بر این‌که با اطلاع‌رسانی و انجام موارد درخواستی سازمان بورس، زمان عرضه اولیه زر، چه تاریخی است، اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: پس از انجام این موارد، ما هم منتظر اعلام سازمان بورس و تعیین زمان عرضه اولیه غزر هستیم.

خبرنگار: مولود غلامی

 

ارسال نظر

تازه ها