کد خبر 89011

آنچه در بازار امروز گذشت

شاخص بورس با بازپس‌گیری ابر کانال یک میلیونی در روز چهارشنبه هفته گذشته زمینه‌های ورود مجدد تقاضا به بازار را فراهم کرد به طوری‌که در روز جاری متاثر از معاملات پرحجم و تقاضایی که صورت گرفت شاهد عبور از سقف قبلی بودیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، همان‌گونه که بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند بازار پس از استراحتی که در مدت اخیر تجربه کرد از امروز با قدرت بیشتری به مدار صعود برگشت و شاخص کل بازدهی حدود 4 درصدی را برجای گذاشت.

علاوه بر بازدهی قابل توجه شاخص کل در روز جاری شاخص توانست پرقدرت از سقف قبلی خود عبور کند و با رشد بیش از 40 هزار واحدی بر روی کانال 1 میلیون و 68 هزار واحد قرار گرفت.

عوامل تاثیرگذار بر ادامه روند صعودی

مشخص شدن تکلیف برندگان خودرو در روز جاری نیز می‌تواند به عنوان عاملی برای ادامه‌دار شدن رشد بورس به شمار رود چرا که نقدینگی‌های سرگردانی که برنده نشده‌اند حالا می‌توانند بورس را به عنوان یکی از گزینه‌های سرمایه‌‌گذاری انتخاب کنند.

 عبور مجدد شاخص کل از سطح یک میلیون واحد خود به صورت تکنیکال در افزایش تقاضای سهام موثر است.جایی که بسیاری از تحلیلگران و سهامداران شکست دوباره این سطح را عبور از مقاومتی می دانند که نگاه ها را به سوی بورس تهران جلب خواهد کرد.

با نوسانانی که در بازار دلار شاهد هستیم بار دیگر نگاه‌ها به عملکرد شرکت‌ها و وضعیت بنیادی سهام به گونه‌ای است که می‌توان به افزایش درآمد ریالی سهامی که جذابیت دلاری دارند امیدوار بود .علاوه بر این اخبار زیادی مبنی بر کاهش نرخ سود بانکی وجود دارد که خود می تواند موجب تمایل افراد به سهامدارای در بازار شود.تحت تاثیر مجموع این عوامل پیش بینی می شود شاخص کل در هفته جاری در مسیر صعودی حرکت کند.

در مجموع خوش بینی ها نسبت به از سر گرفته شدن رشد بازار افزایش یافته است و این موضوع در کنار برخی اخبار مبنی بر حمایت از بازار سرمایه عامل هدایت نقدینگی به بازار و رشد شاخص کل خواهد بود.

 

ارسال نظر

تازه ها