کد خبر 88617

سخنگوی انجمن صنفی اعلام کرد

سخنگوی انجمن صنفی اعلام کرد حذف ارز دولتی تایرسازان نتایج خوبی در پی نخواهد داشت و قیمت مواد اولیه را تا 3 برابر افزایش می‌دهد و این موضوع سبب افزایش بهای تمام شده محصولات نیز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مصطفی تنها در خصوص ابلاغیه جدید وزارت صنعت مبنی بر تغییر گروه ارزی مواد اولیه خارجی صنعت تایر از اولویت یک به دو گفت: با توجه به اینکه حدود 40 درصد مواد اولیه مورد نیاز این صنعت وارداتی است قیمت این محصول با افزایش 3 برابری روبرو می‌شود که اثرات آن در قیمت تمام شده مشاهده خواهد شد. لذا بانک مرکزی تسهیلاتی برای این صنعت در نظر گیرد تا حداقل در اولین چرخه تولید با کمترین مشکل مواجه شویم.

وی افزود: پیامد اصلی این مسئله در نهایت متوجه مصرف کننده خواهد بود و ممکن است موجب اختلال در بازار شود. چون برخی فروشندگان تا روشن شدن قیمت‌ها از فروش خودداری می کنند. با توجه به اختلاف قیمت 40 تا 60 درصدی بازار و کارخانه حتی اگر میزان ارز جدید در قیمت تمام شده تایر اعمال شود باز هم قیمت آن ارزان‌تر از بازار خواهد بود.

تنها گفت : انتظار می رود این صنعت به اندازه سهمی که در اشتغال، رشد اقتصادی و تولید ارزش افزوده کشور دارد مورد حمایت قرار گیرد./ایلنا 

 

ارسال نظر

تازه ها