کد خبر 88059

در حضور سرپرست وزارت صنعت

تصمیمات اتخاذ شده در جلسه بررسی واگذاری هپکو به ایمیدرو نشان می‌دهد واگذاری هپکو قطعی شده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، در جلسه بررسی واگذاری شرکت فرابورسی هپکو به ایمیدرو و با حضور حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت ، 9 تصمیم به شرح زیر گرفته شد:

1-مقرر شد کمیته انتقال با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط، به صورت مرتب و هفتگی، تشکیل جلسه داده و مباحث بانکی، بیمه‌ای و حسابرسی مرتبط با این واگذاری را مورد بررسی و پایش قرار دهد.

2- نظر به الزام هر گونه واگذاری به تحویل قطعی صورت های مالی حسابرسی شده، مقرر شد تا زمان اتمام مراحل حسابرسی، انتقال به صورت موقت به ایمیدرو صورت گیرد.

3- اختیارات لازم به ایمیدرو داده شود تا این سازمان بتواند از ابزارهای در اختیار ، هپکو را مدیریت کرده و بخش معدن را از خدمات این شرکت پیشتیبان، برخوردار کند .

4-مسئول پروژه راه‌اندازی مجدد و رونق تولید هپکو انتخاب شد.

5 - تمامی ثبت‌سفارش‌ها و فروش محصولات وارداتی در محدوده تولیدات هپکو ، ممنوع و درخواست توقف اجرای مصوبه هیات دولت برای واردات ماشین‌آلات دست‌دوم به منظور طی مراحل قانونی مورد پیگیری قرار گیرد.

6-به منظور تامین نقدینگی مورد نیاز هپکو تا پیگیری‌های لازم جهت تخصیص 100 میلیارد تومان از طریق سیستم بانکی و 100 میلیون دلار منابع ارزی از طریق ایمیدرو برای تامین نیاز ارزی واردات قطعات و ماشین‌آلات مورد نیاز این شرکت صورت گیرد.

7- تمامی واحدهای تحت پوشش ایمیدرو، عملیات خدماتی و تعمیراتی را از طریق هپکو انجام دهند.

8- درخواست خروج هپکو از شمول واگذاری‌ها به هیات دولت ارایه شود .

9- مجوزهای لازم جهت ترک تشریفات مناقصه برای فروش خدمات هپکو از مراجع ذیربط اخذ شود .

وزارت صنعت در هماهنگی کامل با دولت و سازمان خصوصی سازی، تمام تلاش را برای واگذاری موفق هپکو به ایمیدرو به کار خواهد بست تا بتوان شاهد رونق این واحد تولیدی و رفع مشکلات کارگری مرتبط با آن بود .

 

ارسال نظر

تازه ها