کد خبر 87854

عباس معمار نژاد، معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد

بر اساس اعلام معاون وزیر اقتصاد طرح کاهش زمان معاملاتی شدن صندوق‌های سرمایه‌گذاری دولتی از دو ماه به یک ماه امروز در شورای عالی بورس به تصویب خواهد رسید.

عباس معمار نژاد، معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد، گفت: به منظور افزایش قابلیت نقد شوندگی واحدهای صندوق سرمایه گذاری پیشنهاد دادیم به جای اینکه دوماه بعد از اتمام تاریخ پذیره نویسی امکان معاملاتی شدن واحدها فراهم شود، این مدت به یک ماه کاهش یابد.

وی ادامه داد: دلیل اینکه ما زمان معاملاتی شدن را دوماه در نظرگرفته بودیم، مهلت برای دریافت کد بورسی پذیره نویسان بود اما چون دریافت کد بورسی تسریع شده و بر اساس شبا نیز کدبورسی داده می‌شود زمان مذکور می‌تواند یک ماه کم شود.

معمارنژاد افزود: البته قابل معامله شدن پس از دو ماه، دغدغه مردم هم بود چرا که نمی‌دانستند تا دوماه دیگر چه اتفاقی برای پولشان خواهد افتاد و به همین دلیل در خرید ETF احتیاط می‌کردند.

وی اظهار داشت: به دلایل مذکور به شورای عالی بورس پیشنهاد داده ایم محدودیت معاملاتی شدن صندوق‌های ETF از دو ماه به یک ماه کاهش یابد که در صورت تصویب، قطعاً در ترغیب بیشتر مردم به خرید موثر خواهد بود.

وی گفت: براساس رایزنی هایی که انجام داده ایم، احتمالاً شورای عالی بورس امروز این پیشنهاد را تصویب خواهد کرد./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها