کد خبر 87708

ساز مخالف بورس با بازارهای موازی

در حالی که در بازارهای موازی دلار و طلا شاهد هیجانات افزایشی برای رسیدن به ارقام فراتر از تصور هستیم، حالا بورس پس از یک ماه و نیم صعود بی وقفه در مدار اصلاح و نزول افتاده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شاخص کل بورس اوراق بهادار برای چهارمین روز متوالی افت جدی خود را ادامه داد و در پایان معاملات امروز با کاهش 19 هزارواحدی در کانال 968 هزار واحد آرام گرفت.

در بازار امروز برخلاف روز گذشته تحرکات مثبتی در جمع‌اوری صف‌های فروش به ویژه در نمادهای کوچک‌تر بازار به چشم خورد. بسیاری از نمادها پس از اصلاح 20 تا 30 درصدی در مدت اخیر مجددا به مدار صعودی بازگشتند و در معاملات امروز شاهد رنج کشی منفی به مثبت در نمادهای کوچک بودیم. در میان هیاهوی افزایشی نمادهای کوچک نماد معاملاتی هلدینگ خلیج فارس نیز تصمیم گرفت به اصلاح خود پایان دهد و به عنوان یک لیدر قدرتمند برای بازار در قامت سبز امروز خود را به پایان برد.

ارزش کل معاملات امروز به بیش از 14 هزار میلیارد تومان رسید تا نشان دهد رقم پایین ارزش معاملات در روز گذشته صرفا به علت قفل شدن سهم‌ها در صف فروش بوده است و هنوز هیچ منبع قابل توجهی از بازار خارج نشده است.

با توجه به روند معاملات در روز جاری و بازگشت تقاضا در تعدادی از نمادهای بازار به نظر می‌رسد اصلاح بورس به زودی پایان یابد و ظرف روزهای معاملاتی آخر هفته و احتمالا اوایل هفته آینده شاهد بازگشت به مدار صعودی باشیم. 

سایپا و ایران خودرو سوگلی‌های بازار

در حالی که خارج از بازار سهام دو شرکت سایپا و ایران خودرو با حواشی قیمت‌گذاری دست و پنجه نرم می‌کنند بازگشایی نمادهای این دو شرکت پس از دوماه توقف و از دست دادن تایم طلایی بازار، این روزها مورد توجه قرار گرفته و برخلاف کلیت بازار است.

با انتقال ساعت معاملات آن‌ها به خارج از زمان اصلی معاملات شاهد صف نشینی‌های میلیاردی برای خرید خساپا و خودرو با امید به بازدهی‌های 100 درصدی ظرف کوتاه مدت هستیم! اهالی بازار سرمایه به ویژه تازه واردان با این تفکر که سایپا و ایران خودرو زمان رویایی بازار و بازدهی 100 درصدی را از دست داده‌اند اقدام به خرید سهام این دو شرکت می‌کنند و اهداف قابل توجهی برای سوددهی در کوتاه مدت متصور هستند.

بدو بدو طلا و ارز

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با آخرین قیمت‌ها در بازار سکه و طلا اعلام کرد: با توجه به افزایش نرخ ارز امروز (یکشنبه) نیز نسبت به روز گذشته روند قیمتی بازار سکه و طلا داخلی علیرغم ثابت ماندن قیمت هر انس جهانی، افزایشی بوده  است. امروز قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۵۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته به هفت میلیون و ۳۸۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با افزایش بیش از ۱۵ هزار تومانی ۷۰۹ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد.

هر مثقال طلا نیز سه میلیون و ۱۴۰ هزار تومان است که نسبت به دیروز ۶۵ هزار تومان گران‌تر شده است.

امروز سکه طرح قدیم نیز با افزایش ۱۵۰ هزار تومانی با قیمتی معادل هفت میلیون و ۱۵۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه و ربع سکه به ترتیب افزایش ۹۰ و ۵۰ هزار تومانی داشته‌اند. هر قطعه نیم سکه سه میلیون و ۸۴۰ هزار تومان و ربع سکه دو میلیون و ۱۲۰ هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرند. قیمت سکه‌های یک گرمی نیز با افزایش ۲۰ هزار تومانی یک میلیون و ۵۰ هزار تومان است.

 

 

ارسال نظر

تازه ها