کد خبر 87366

آنچه در بازار امروز گذشت

شاخص کل بورس در روز جاری با افت قابل توجه بیش از 25 هزار واحدی رو به رو شد و در این میان اثرات منفی آن بر روی شستا نیز قابل لمس بود و سبب شد تا نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی اولین روز منفی خود را پشت سر گذارد.

 

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شاخص کل بورس اوراق بهادار دنباله رو حرکت منفی دیروز امروز هم در مسیر نزولی حرکت کرد. هر چند در بسیاری از سهم‌ها ازجمله بانکی‌ها توجه ویژه برای جمع‌آوری عرضه‌ها و صف فروش به عمل آمد اما آنچه از کلیت بازار برآمد نمای سراسر منفی بود.

اولین روز منفی شستا رقم خورد

 بررسی وضعیت داد و ستد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در شانزدهمین روز حضور در بورس نشان می دهد بعد از تقاضای خرید بیش از 200 میلیون سهمی، بیش از 727 میلیون سهم با رشد 2.3 درصدی به قیمت 16324 ریال معامله شد.

طی این مدت قیمت سهام این هلدینگ 8 هزار میلیارد تومانی از 8600 به 16324 ریال رسیده که حکایت از افزایش 90 درصدی قیمت هر سهم دارد اما با این وجود، هنوز اکثریت قاطع به آینده مثبت و ادامه رشد قیمت ها امیداورند به طوری که از دو میلیون و 70 هزار نفر خریدار "شستا" در روز اول، 262 هزار و 339 نفر معادل 12.6 درصد از بزرگترین عرضه اولیه تاریخ بورس خارج شده اند.

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها