کد خبر 86482

رییس سازمان خصوصی‌سازی:

رییس سازمان خصوصی‌سازی با اعلام برخی جزییات درباره معاملات سهام عدالت در بورس، گفت: ضوابط و مقررات معامله سهام عدالت یک‌ماه پس از ثبت‌نام و تکمیل فرم از سوی سهامداران در سامانه، توسط شورای عالی بورس تدوین و اعلام خواهد شد.

علیرضا صالح، در گفت‌وگو با خبرنگار بااقتصاد، افزود: همان‌گونه که اعلام شد، سهامداران عدالت شامل دو گروه می‌شود؛ افرادی که مایل به مدیریت سهام‌شان هستند و کسانی که مدیریت سهام‌شان را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی واگذار می‌کنند.

رییس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: برای دسته اول، پس از ورود افراد به سامانه سهام عدالت و پر کردن فرم، پس از یک‌ماه سهام به‌نام‌شان می‌شود. برای این افراد محدودیت‌هایی هم در نظر گرفته شده است که در چه دوره و چگونه معامله کنند و این ضوابط و مقررات نیز در شورای عالی بورس تعیین خواهد شد.

صالح اظهار کرد: گروه دوم را هم ساماندهی می‌کنیم تا سهام‌شان در شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت استانی که در بورس هستند، انتقال یابد و سپس سهام این شرکت‌ها به سهامداران عرضه می‌شود. برای این گروه از سهامداران، نه‌تنها محدودیتی قایل نمی‌شویم بلکه مشوق‌هایی نیز در نظر گرفته‌ایم.

رییس سازمان خصوصی‌سازی تصریح کرد: نکته مهم این‌که سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بورس معامله می‌شود و آزاد است. قیمت‌ سهام عدالت نیز روی تابلو بورس منتشر شده است.

 

خبرنگار: مولود غلامی

 

ارسال نظر

تازه ها