کد خبر 83347

معاون مالی و اقتصادی بانک شهر

معاون مالی و اقتصادی بانک شهر با اشاره به مشکلاتی که برای املاک این بانک وجود دارد، افزایش سرمایه در سال 99 را بعید دانست.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، حسن رستم پناه درخصوص موضوعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه بانک شهر از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها گفت: طبق آخرین صورت های مالی منتشر شده در سامانه کدال که بیانگر زیان انباشته "وشهر" بوده این بانک مشمول ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت شده است.

وی افزود: باتوجه به محدودیت های مورد تاکید بانک مرکزی در خصوص نحوه و چگونگی افزایش سرمایه بانک ها (صرفا از محل دارایی های ثابت) موضوع فوق تا زمانی که مشکلات، موانع و محدودیت های موجود در املاک واگذاری شده سنوات گذشته از سوی سهامداران اکثریت مرتفع نشود این بانک قادر نخواهد بود از محل تجدید ارزیابی دارایی ها نسبت به افزایش سرمایه اقدام کند.

رستم پناه ادامه داد: احتمال رفع مشکل فوق در سال 99 نیز بسیار بعید و احتمالا به سال های آتی تسری خواهد یافت.این بانک تنها در صورتی می تواند از زیان خارج شود که اکثریت سهامداران از محل آورده نقدی به میزان لازم اقدام به افزایش سرمایه کنند که در این خصوص رایزنی هایی نیز صورت گرفته است.

 

ارسال نظر

تازه ها