کد خبر 83145

عدم موافقت سازمان بورس با افزایش سرمایه بانک ملت شائبه‌های زیادی را به همراه داشته است؛ یک عضو هیئت مدیره بانک ملت درباره علت عدم موافقت سازمان توضیح می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، یک مقام مسئول در سازمان بورس درباره علت عدم موافقت با افزایش سرمایه 8 هزار میلیارد تومانی بانک ملت از محل سایر اندوخته ها (تفاوت تسعیر ارز دارایی ها و بدهی های ارزی) توضیح داد: این تصمیم به علت عدم کفایت سرمایه لازم گرفته و توضیحاتی هم داده شد.

براساس این گزارش ، از سوی دیگر یک عضو هیات مدیره "وبملت" هم گفت : هر چند کفایت سرمایه مدنظر سازمان بورس ربطی به افزایش سرمایه درخواستی بانک ملت ندارد اما با توجه اینکه در سال جاری هم تعسیر ارز دیگری در راه است ، افزایش سرمایه مدنظر پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر ، افزایش سرمایه دیگری هم از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در برنامه های بانک ملت قرار دارد که فقط مربوط به عرصه و سر قفلی حدود 2000 ملک بوده و مراحل قانونی لازم در حال انجام است.

براین اساس، اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه سازمان بورس طی نامه ای به مدیرعامل بانک ملت اعلام کرد: بازگشت به درخواست صدور مجوز افزایش سرمایه بانک ملت از 5 به 13 هزار میلیارد تومان از محل سایر اندوخته ها معادل 160 درصد به منظور اصلاح ساختار مالی، درخواست این بانک در کمیته عرضه اوراق بهادار سازمان بورس مطرح و بر اساس تصمیمات به دلیل لزوم در نظر گرفتن آثار منفی و مثبت اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی بانک نسبت به صورت های مالی بر سود( زیان) انباشته و اندوخته سرمایه و اینکه سود - زیان تسعیر ارز نیز ماهیت سود- زیانی دارد و با توجه به عدم کفایت از سود انباشته در صورت لحاظ کردن بندهای اظهار نظر حسابرس و بازرس قانونی، افزایش سرمایه "وبملت" مورد موافقت اعضای کمیته قرار نگرفت./بورس پرس

 

ارسال نظر

تازه ها