کد خبر 82762

در عرضه اولیه سیمان ساوه به هر کد معاملاتی 36 سهم اختصاص یافت.

 با شروع فرایند عرضه اولیه ۹ درصد از سیمان ساوه در بازار دوم معاملات فرابورس ، هر سهم این شرکت تازه وارد با 2350 تومان کشف قیمت شد .

این واگذاری شامل 58 میلیون و 500 هزار سهم "ساوه" با محدوده قیمتی 2250 تا 2350 تومانی بود و در برابر تعیین سهمیه 60 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی به دلیل استقبال زیاد متقاضیان به هر نفر 36 سهم تعلق گرفت که به نقدینگی حدود 85 هزار تومانی نیاز بود.

براساس این گزارش، با این اوصاف یک میلیون و 602 هزار و 608 سهامدار حقیقی و حقوقی قادر به خرید این شرکت تازه وارد شدند ولی رکورد جدیدی در تعداد خریداران ثبت نشد تا رکورد حضور یک میلیون و 681 هزار و 528 خریدار در عرضه اولیه هفته گذشته تامین سرمایه ملت فعلا" پابرجا بماند.

همچنین قرار است 6 میلیون و 500 هزار سهم سیمان ساوه به صندوق های سرمایه گذاری در شنبه تخصیص یابد. حداکثر ضریب تخصیص صندوق به ازای هر دارنده واحد برای صندوق های سرمایه گذاری درسهام، مختلط و با درآمد ثابت به ترتیب 30، 15 و 2 تعیین شده است.

طی سال جاری سهام 22 شرکت سرمایه گذاری صدر تامین، کشت و صنعت شریف آباد، ژلاتین کپسول، پلی پروپیلن جم ، سیمرغ، دارویی ره آورد تامین، پتروشیمی نوری، پخش هجرت، غلتک سازان سپاهان، جنرال مکانیک، نیلی صنعت کرمان، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، فولاد سپید فراب کویر، توزیع داروپخش، سرمایه گذاری آوای نوین، ذوب روی اصفهان، کلر پارس، توسعه مالی مهر آیندگان، پدیده شیمی قرن، تامین سرمایه ملت، دوده فام و پتروشیمی تندگویان عرضه اولیه شده و سیمان ساوه هم بیست و سومین شرکت جدید محسوب شد  .

 

ارسال نظر

تازه ها