کد خبر 82596

یکی از مدیران سازمان بورس اعلام کرد:

یکی از مدیران سازمان بورس در واکنش به انتشار خبری مبنی بر عزل رییس سازمان بورس، تصریح کرد: کسانی که این خبر را منتشر کردند حتی از کوچک‌ترین قوانین بازار سرمایه آگاهی ندارند. بورس مگر بانک است که وزیر اقتصاد برای یکی از اعضای هیات مدیره و رییس آن حکم عزل و نصب صادر کند!

به گزارش خبرنگار بااقتصاد، این منبع آگاه، افزود: این حرف‌های بی‌پایه و اساس در بازار سرمایه زیاد به گوش می‌رسد و انتشار آن توسط فیک‌نیوزها که نمی‌توان نام‌شان را رسانه گذاشت، برای کاسبی است و تعجبی ندارد که به‌دنبال کاسبی خودشان باشند.

وی با اشاره به سازوکار انتخاب رییس سازمان بورس، تصریح کرد: سازوکار به‌این‌گونه است که با پیشنهاد وزیر اقتصاد، موضوع باید در جلسه شورای عالی بورس مطرح شود و در صورت تصمیم هیات مدیره برای انتخاب یکی از اعضا و پس از نظرخواهی، رییس سازمان بورس انتخاب شود.

این مدیر سازمان بورس، ادامه داد: برخی افراد که منافع خود را در خطر می‌بینند قصد دارند شرایط بازار را برهم بزنند یا جلو مقررات کارشناسی و اجرای قوانین را بگیرند.

وی همچنین از فعالان بازار سرمایه و رسانه‌های تخصصی خواست تا نسبت به این شایعات بی‌توجه باشند و در انتشار چنین خبرهای نادرستی،  تفکر و مداقه کنند.

 

خبرنگار: مولود غلامی

 

ارسال نظر

  • ب

    0 0

    در هر صورت این قانون به قدری یه دفعه ای و غروب چهارشنبه ارائه شد که جای دخالت وزیر را باز نمود. اگر مدیریت آن سازمان درست عمل میکرد اینگونه هجوه نمیشد.

تازه ها