کد خبر 80186

آنچه در بازار امروز گذشت

معاملات مثبت امروز که با افزایش 7 هزار واحدی شاخص کل بورس اوراق بهادار آغاز شده بود با جو منفی به راه افتاده در نمادهای خودرویی دوام پیدا نکرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، در جریان معاملات امروز که با افزایش فشار فروش در نمادهای خودرویی آغاز شد در پایان معاملات شاخص کل بورس اوراق بهادار 2908 واحد افزایش یافت و بر روی رقم 461,881 ایستاد.

شاخص کل هم‌وزن معاملات روز جاری را با 1101 واحد افزایش به پایان برد و بر روی رقم 150,032 ایستاد.

شاخص کل فرابورس ایران رشد 99 واحدی و رسیدن به رقم 5915 را تجربه کرد.

جو معاملات امروز که با برتری عرضه به تقاضا مواجه بود از گروه خودرویی آغاز شد و به کلیت بازار تسری پیدا کرد.

ایران خودرو متوقف شد

سهام ایران‌خودرو به دنبال انتشار آگهی مزایده عمومی جهت فروش املاک به ارزش تقریبی حدود 1800 میلیارد تومان متوقف شده است.

این سهم بر اساس شفاف‌سازی تا ساعت ده فردا متوقف خواهند ماند. فروش املاک مازاد تلاش این شرکت برای خروج از ماده 141 قانون تجارت است. 12 قلم زمین و آپارتمان و تعمیرگاه برای فروش در آگهی مزایده ایران‌خودرو مشاهده می‌شود.

خرید کامودیتی‌ها در هفته گذشته

نکته جالب توجه در معاملات هفته گذشته اقبال بالای کدهای حقیقی به نمادهای کامودیتی‌محور بود. به‌طوری که هر 4 صنعت فرآورده‌های نفتی، محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و کانه‌های فلزی با خالص خرید مثبت از سمت معامله‌گران حقیقی بازار همراه شدند. در این بین 2 صنعت فرآورده‌های نفتی و محصولات شیمیایی با تغییر مالکیت‌های 223 و 210 میلیارد تومانی در صدر فهرست صنایع با بیشترین خالص خرید حقیقی قرار گرفتند. سومین صنعت این فهرست نیز گروه تک نماد اطلاعات و ارتباطات با خالص خرید 103 میلیارد تومانی بود.

در ابتدای شروع معاملات روز جاری نیز روند خرید کامودیتی محورها سرلوحه کار فعالان بازار بود اما با گذشت اندکی از زمان معاملات جو منفی خودرویی‌ها به کل بازار سرایت کرد و نمادهای حخاضر در صنایع فلزی، پتروشیمی و پالایشی نیز در دامنه متعادل با گرایشات منفی مورد معامله قرار گرفتند.

بلوک شاوان معامله شد

همزمان با مورد توجه قرار گرفتن نمادهای گروه فرآورده نفتی در شروع نیمه دوم معاملات، بلوک شاوان در قیمت 5970.6 تومان معامله شد. ️قیمت تابلوی شاوان هم‌اکنون 5224.2 تومان است.

 

ارسال نظر

تازه ها