کد خبر 80157

مدیر عملیات بازار شرکت فرابورس

مدیر عملیات بازار شرکت فرابورس محدودیت‌های معاملات گواهی حق تقدم تهسیلات مسکن برای بانک‌های مسکن و ملی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مدیر عملیات بازار شرکت فرابورس با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به مصوبه ۲۸ مهر سال ۹۴ شورای پول و اعتبار، موارد ذیل در خصوص اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک مسکن اعمال می‌شود.

بر این اساس، محدودیت زمانی عدم فروش توسط خریداران در تمامی نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن به مدت ۴ ماه است و محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق برای نمادهای اوراق گواهی که فقط چهار ماه تا پایان معاملات آن در فرابورس باقی مانده، اعمال نمی‌شود. به همین دلیل در این مقطع زمانی، نمادهای معاملاتی "تسه ۹۶۱۲ ، تسه ۹۷۰۱، تسه ۹۷۰۲ و تسه ۹۷۰۳" مشمول محدودیت فوق نیست.

همچنین در خصوص اوراق گواهی صادره بانک مسکن محدودیت ورود سفارش خرید و انجام معامله به میزان حداکثر ۲۸۰ ورقه برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی است و متقاضیان خرید باید محدودیت‌های را در خصوص ورود سفارشات خرید و معاملات انجام شده رعایت کنند و تخطی از پیام ناظر بازار و ورود سفارش یا خرید بیش از سقف مجاز می‌تواند منجر به ابطال تمامی معاملات و حذف سفارش‌های ثبت شده و ارجاع موضوع به مرجع رسیدگی به تخلفات شود. اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره جهت اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در فرابورس است.

از سویی دیگر، اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی "تملی" برای نقل و انتقال خرید و فروش در فرابورس از روز ۱۵ ماه اعلام شده در شرح نماد به مدت ۲ سال تقویمی است.

در همین حال، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره برای اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در فرابورس است و محدودیت حجمی هر سفارش خرید حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش برای نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی به تعداد ۲۴۰ ورقه تعیین شده است.

 

ارسال نظر

تازه ها