کد خبر 79625

مدیرعامل شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان:

مدیرعامل شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در نشست خبری یک دیدار، یک عرضه، استراتژی سرمایه گذاری این شرکت را در بورس و فرابورس، افزایش کیفیت پرتفو و بازدهی و سودآوری مناسب برای سهامداران اعلام کرد.

 

به گزارش خبرنگار با اقتصاد، مهدی سنایی فرد، تصریح کرد: سبک سرمایه گذاری گروه توسعه مالی مهر آیندگان، بنیادی است و به صورت بنیادی شرکت ها را بررسی می کنیم.

وی همچنین از اصافه شدن دو شرکت دیگر به زنجیره خدمات شرکت های این گروه مالی خبر داد و افزود: درخواست یک شرکت سبدگردان را به دلیل وجود ظرفیت های موجود در گروه، داده ایم.

سنایی فرد ادامه داد: یک یا دو شرکت دیگر نیز با زمینه فعالیت در بازارهای مالی و مجوز سبدگردانی و مشاور سرمایه گذاری را درخواست داده ایم و پروسه آن در سازمان  بورس جریان دارد.

 وی همچنین مزیت‌های شرکت را در آستانه عرضه اولیه سهام، برشمرد و گفت: تنوع پرتفو برای اینکه سهام موجود در پرتفو از مجموع سهام پیشرو و ماندگار بازار باشد، قابلیت بالای نقدشوندگی دارایی مالی شرکت و چابکی شرکت در تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاری از جمله مزیت های گروه است.

وی همچنین از پرداخت بخش بزرگی از بدهی گروه توسعه مالی مهر آیندگان به سهامدار عمده ای شرکت خبر داد و افزود: کارگزاری خبرگان سهام را نیز امسال با قیمت مناسب خریدیم.

سنایی‌فرد با اعلام ترکیب سرمایه‌گذاری‌های شرکت، اظهار کرد: ۱۶ درصد سرمایه‌گذاری‌ها به گروه استخراج کانه‌های فلزی، ۱۰ درصد به صنعت فرآورده‌های نفتی، ۱۰ درصد به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری، ۹ درصد به گروه محصولات شیمیایی، ۷ درصد به گروه واسطه‌گری مالی، ۷ درصد به صنعت فلزات اساسی، ۶ درصد به گروه سیمان، ۶ درصد به چندرشته‌ای صنعتی و بقیه سرمایه گذاری‌های شرکت به گروه دارویی و سایر صنایع اختصاص دارد.

 

خبرنگار:مولود غلامی 

ارسال نظر

تازه ها