کد خبر 79239

آنچه در بازار امروز گذشت

معاملات امروز بازار سهام روند جالبی را به نمایش گذاشت پس از آنکه شروع روند معاملات به صورتی بود که پیش‌بینی وضعیت ریزشی برای آن در روز جاری وجود داشت به یکباره وضعیت تغییر کرد و در پایان بازار بیش از 5600 واحد رشد کرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز با ورود گروه پالایشی به جمع نمادهای اصلی تاثیرگذار بر شاخص، در پایان شاهد افزایش 5694 واحدی و رسیدن به رقم 445,894 بودیم.

شاخص کل هم‌وزن در جهت هم‌سو با کلیت بازار 1522 واحد افزایش یافت و با رسیدن به رقم 146,571 به کار خود پایان داد.

شاخص کل فرابورس ایران نیز رشد 109 واحدی و توقف بر روی 5654 واحد را در آخرین روز معاملاتی هفته به نمایش گذاشت.

روند معاملات بازار جهانی با خبرهای مثبت رسیده از چین تغییر کرد

بر اساس شنیده‌ها تلویزیون رسمی چین اعلام کرده که یک تیم تحقیقی در دانشگاه ژیجیانگ داروی موثر برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا پیدا کرده است.  باید در انتظار تایید رسمی این خبر ماند.

طی هفته‌های اخیر این ویروس نگرانی شدیدی را به وجود آورده بود. این موضوع علاوه بر هراس سلامتی جهانی اثر خود را در قیمت کالاها نیز منعکس کرد.

هم‌اکنون رصد قیمت‌ها در بازارهای جهانی نشان می‌دهد نفت وست تگزاس آمریکا با رشد 2.5 درصدی به 50 دلار و 89 سنت رسیده و نفت برنت نیز افزایش 2.8 درصدی و رسیدن به رقم 55 دلار و 51 سنت را نشان می‌دهد.

روند معاملات در فلزات نیز بهبود قابل توجهی پیدا کرده و در میان آن‌ها مس با رشد 2 درصدی به قیمت 5748 دلار رسیده است.

رکوردشکنی ادامه‌دار فولادی‌ها در بورس کالا

پس از آنکه فولاد مبارکه اصفهان برای فروش ورق‌‌های فولادی در روز دوشنبه رکوردزنی کرد و ارقام جدیدی را به ثبت رساند فولاد خوزستان نیز در معاملات امروز بورس کالا خوش درخشید. فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در معاملات دوشنبه 14 بهمن  ورق گرم B را به قیمت 5864 تومان در هر کیلوگرم فروخت در حالی که رکورد قبلی آن 5695 تومان بود. هم‌چنین ورق گرم C را به قیمت میانگین 6278 تومان به فروش رساند و از سقف قبلی که 5890 تومان بود عبور کرد.

فولاد خوزستان (فخوز) در جریان معاملات امروز فروش شمش خود در حالی که قیمت پایه حدود 3018 تومان در هر کیلوگرم را ارائه کرده بود تا قیمت‌های بیش از 4912 تومان رقابت شد و به فروش رسید. پس از معامله خوب فخوز در بورس کالا در پایان قیمت معامله سهم با رشد 4 درصدی از مرز 1100 تومان گذشت.

نکته قابل توجه

در مجموع نکته قابل توجهی که در بازار امروز به چشم می‌خورد جدال میان خریداران و فروشندگان در سهم‌ها بود. در بسیاری از سهم‌ها در یک بازه زمانی افزایش سفارش‌ها در قسمت عرضه دیده می‌شد اما بعد از گذشت دقایقی با سفارش‌هایی که در قسمت خرید ثبت می‌شد از افت قیمتی در سهم جلوگیری به عمل می‌آمد.

در مجموع به نظر می‌رسد حرف اول در بازار را هم‌چنان نقدینگی و پول‌هایی که هر روز وارد می‌شود میزند و در این میان تمامی تحلیل‌ها و نظرات کارشناسان به حاشیه رانده شده است.

 

 

ارسال نظر

تازه ها