کد خبر 78113

پیشنهاد رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودرو کشور:

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور، پیشنهاد داد که اگر دولت قصد واگذاری سهام خودروسازان را دارد، بهتر است آن را به صاحبان اصلی و اولیه برگرداند و افزود: خانواده‌ بنیانگزار ایران‌خودرو برای این واگذاری اعلام آمادگی کرده‌ است.

محمدرضا نجفی‌منش، در گفت‌وگو با خبرنگار بااقتصاد، افزود: به نظر من صاحبان اصلی خودروسازان اهلیت این واگذاری را دارند و بهتر از همه می‌توانند، مدیریت کنند و در صورت امتناع آنها، باید کنسرسیومی با نظر و رضایت آنها تشکیل شود.

وی ادامه داد: در این کنسرسیوم نیز باید تمامی ذی‌نفعان، کارکنان خودروسازی‌ها و حتی خدمات پس از فروش مشارکت داشته باشند تا صنعت خودروسازی کشور از راه درست اداره شود و سهامداران جدید تنها برای فروش املاک و زمین‌های این شرکت‌ها، قصد خرید سهم نکنند.

رییس انجمن صنایع نیرومحرکه و همگن قطعه‌سازان خودرو کشور، درباره صحبت‌های اخیر وزیر صنعت و معدن مبنی بر واگذاری سهام خودروسازان به قطعه‌سازان تا پایان سال 99، تصریح کرد: قطعه‌سازان آمادگی کامل برای نقل و انتقال سهام را دارند و دولت باید به قولش عمل کند.

نجفی‌منش در پاسخ به این پرسش خبرنگار ما مبنی بر اینکه، آیا قطعه‌سازان از توانایی مالی کافی برای خرید سهام خودروسازان برخوردارند، گفت: قطعه‌سازان چند برابر قیمت سهام، از دولت طلبکارند و دولت باید به‌گونه‌ای این بدهی‌ها را تسویه کند.

 

ارسال نظر

تازه ها