کد خبر 77086

آنچه در بازار امروز گذشت

معاملات در بازار امروز با توجه ویژه به گروه خودرو و بانک دنبال شد؛ در روز جاری قیمت در نماد خودرو از مرز 1000 تومان گذشت.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شاخص کل بورس اوراق بهادار در روز پایانی یک هفته تاریخی در آستانه ورود به ابر کانال 400 هزار واحد متوقف شد. در پایان معاملات شاخص رشد 3532 واحدی را در روز جاری به نام خود ثبت کرد تا رقم آن به 399,445 واحد برسد. اخابر، وبملت و فملی سه سهم اول تاثیرگذار بر روی شاخص امروز بودند.

شاخص کل هم‌وزن رشد 1427 واحدی و رسیدن به رقم 122,016 را در آخرین روز هفته نشان داد.

در فرابورس، شاخص کل به رشد 16 واحدی بسنده کرد و بر روی رقم 5110 متوقف شد.

ارزش کل معاملات در بازار امروز 4941 میلیارد تومان بود.

معاملات در بازار امروز دو روی مختلف داشت. نیمه اول با عرضه‌های شکل گرفته در بازار شاخص حدود 2 هزار واحد عقب‌نشینی کرد اما این افت در نیمه دوم جبران شد و درخشش گروه‌های خودرو و بانک خیز شاخص برای ورود به کانال 400 هزار واحد را در پی داشت. گروه‌های بانک و خودرو حدود 25 درصد کل ارزش معاملات امروز را در اختیار داشتند و وبملت و خودرو به عنوان لیدرهای دو گروه معاملات پر حجمی را پشت سر گذاشتند.

بلاتکلیفی توافق چین و آمریکا

از شب گذشته برخی اخبار در رابطه با عدم عقب‌گرد امریکا از تعرفه‌های اعمال‌شده بر محصولات چینی منتشر شد. این مساله بازارها را در رابطه با امکان حصول توافق نگران کرده است. به خصوص که وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته است تا دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری امریکا هیچ ‌کدام از این تعرفه‌ها حذف نخواهد شد. 

این تردیدها سبب شد تا از شب گذشته شاخص‌های سهام عقب‌بنشینند و قیمت کالاهای پایه مصرفی نیز در مسیر نزولی قرار بگیرند. به این ترتیب محرکی که انتظار وقوع آن در معاملات چهارشنبه کشیده می‌شود سیگنال مثبتی به بازارها مخابره نکرده است و از قضا همین مساله نیز در تمرکز بازیگران بورس تهران بر نمادهای بانکی-خودرویی موثر بوده است.

 

 

ارسال نظر

تازه ها