کد خبر 76825

شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز دوشنبه 23 دی 98 با رشد 7800 واحدی کار خود را آغاز کرد؛ با ورود شاخص به کانال 383 هزار واحد، شاخص کل به رکورد قبلی خود بازگشته است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بررسی‌ها نشان می‌دهد از ۳۱۴ نماد فعال معاملات دیروز، فقط پنج مورد افت قیمت داشتند و ۲۷۷ شرکت نیز با صف خرید به کار خود پایان دادند. این وضعیت نشان می‌دهد امیدواری به بازار سهام بازگشته و روند قیمت‌ها می‌تواند در معاملات امروز هم صعودی بماند. با این حال، رشد مجدد قیمت‌ها می‌تواند انگیزه‌های فروش برخی سهامداران را فعال کند و جدال جدی میان پول‌های تازه و افرادی که تصمیم به شناسایی سود می‌گیرند، رخ دهد. چرا که در میان هیجانات فروش شکل گرفته در هفته گذشته عده‌ای نیز بودند که صبوری پیشه کرده و از سهام خود به امید رسیدن به قیمت‌های بالاتر نگه داری کردند. از طرفی حقوقی‌های مجهولی که در هفته گذشته از بازار حمایت همه جانبه به عمل آورده بودند، می‌توانند در هفته جاری اقدام به فروش کنند. مجموع این اتفاقات پیش‌بینی بازار تا پایان هفته را با چالش رو به رو کرده است. 

گزارش‌های نه ماهه که عملکرد شرکت‌ها را در پاییز مشخص می‌کند از جمله عوامل تاثیرگذار بر بورس پس از رسیدن دوباره رقم شاخص کل به قله قبلی است. 

در ترافیک انتشار صورت‌های مالی در پایان دی، شرکت‌های کالایی هم‌چون فولاد و فملی و پتروشیمی‌ها اهمیت ویژه‌ تری پیدا می‌کنند و حواس بازار به سمت آن‌ها معطوف می‌شود. 

 

ارسال نظر

تازه ها