کد خبر 76110

درصد احتمالی عرضه شستا

مدیرعامل شستا درصد احتمالی عرضه اولیه شستا را بین 5 تا 10 درصد اعلام کرد که این درصد صرفا برای اولین عرضه است و در آینده می‌تواند افزایش داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، محمد رضوانی فر در نشست بررسی عملکرد 6 ماهه شرکت های تابعه صبا تامین اظهار داشت: آگاهی بخشی به روز رسانی و شفاف سازی برای سهامداران و ذی نفعان تامین اجتماعی اهمیت بسزایی دارد. ایجاد فضای شفاف واقعی طی یک سال اخیر در مجموعه وزارت کار و شرکت های تابعه به خصوص شستا باعث شده تا افکارعمومی نسبت به شرکت های وابسته آسودگی نسبی پیدا کنند.

وی افزود: سرمایه‌گذاری صبا تامین و شرکت های تابعه بازوی اصلی شستا در صیانت و بازارگردانی سهام شرکت های بورسی شستا هستند و از این جهت اهمیت بسزایی دارند. حضور شستا، هلدینگ ها و شرکت های تابعه در بورس عامل اصلی رسیدن به اصل مهم شفافیت است و امید می رود صبا تامین و شرکت های تابعه تا پایان سال جاری وارد بورس شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: مهم‌ترین و اولین برنامه به منظور تحول در شستا ساماندهی شرکت‌ها از طریق ادغام، انحلال، ورود به بورس و فروش سهام بود. در این یک سال 7 شرکت و یک هلدینگ به بورس پیوستند و مراحل ورود شرکت‌های باقی مانده به سرعت در حال انجام است. اولین دستاورد حضور در بورس ارائه صورت‌های مالی و گزارش فعالیت هیات مدیره از تغییرات پرتفوی و سرمایه گذاری در دوره های منظم ماهانه و سالانه است. بنابرین این اقدام موجب ارتقاء شفافیت و ارتقاء پاسخگویی مدیریت در شستا خواهد شد که به تنهایی مهم‌ترین دستاورد است.

رضوانی فر ادامه داد: حضور در بازار سرمایه کمک می کند دارایی‌های مجموعه ارزش قابل پیش بینی داشته باشد و روش مشخصی برای ارزیابی ارزش روز دارایی‌های سازمان تامین اجتماعی بوجود آید. به هر صورت زمانی که زیرمجموعه‌های شستا و بطور کلی مجموعه شستا وارد بورس شود، ارزش روز دارایی‌ها همیشه و به‌روز در تامین اجتماعی محسوس و قابل مشاهده خواهد بود.

وی گفت: از آنجایی که میزان سهام قابل عرضه شستا بزرگ است شاید فرایند بورسی شدن زمان زیادی طول بکشد اما در نقطه شروع با توجه به ابعادی که شستا دارد و باتوجه به سازوکارها و مقرراتی که در بازار سرمایه وجود دارد، شاید با نظر سازمان بورس حدود 5 درصد سهام آن در عرضه اولیه واگذار شود و تا 10 درصد ممکن است قابل افزایش باشد. البته این میزان برای عرضه اولیه است و مابقی متناسب با سیاست‌های سازمان و شرایط بازار و ... انجام می‌شود.

 

ارسال نظر

تازه ها