کد خبر 72425

در بیست و سومین همایش بزرگداشت روز ملی صادرات

در بیست و سومین همایش بزرگداشت روز ملی صادرات ایران که با شعار رونق تولید صادراتی، شکوفایی اقتصادی برگزار شد، شرکت پتروشیمی زاگرس، جایگاه صادرکننده نمونه کشوری را از آن خود کرد.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی زاگرس، بیست و سومین همایش روز ملی صادرات امروز دوشنبه 11 آذرماه با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری، رضا رحمانی، وزیر صنعت، غلامحسین شافعی، رییس اتاق بازرگانی ایران و جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت‌های صادرکننده و فعالان اقتصادی حوزه صادرات کشور در سالن اجلاس سران برگزار شد.

بر پایه این گزارش؛ در همایش روز ملی صادرات، شرکت پتروشیمی زاگرس به عنوان صادرکننده نمونه کشوری برگزیده شد و لوح تقدیر و تندیس دریافت کرد.

شایان ذکر است؛ در این فرایند بیش از ۳۰۰ متقاضی در بیش از ۷۰ گروه کالایی و خدماتی برای کسب عنوان صادرکننده نمونه به رقابت پرداختند که در آخر، ۴۳ صادرکننده نمونه و ممتاز انتخاب شدند.

از جمله اهداف برگزاری مراسم روز ملی صادرات ایران،تقویت عزم ملی برای صادرات، گسترش فرهنگ عمومی صادرات، ارتقای شان و منزلت اجتماعی صادرکنندگان، گسترش فرهنگ تولید برای صادرات، معرفی الگوهای صادراتی موفق در عرصه تولید و صادرات و حل مشکلات و تنگناها بر سر راه صادرات اعلام شده است.

همچنین، گسترش تعامل بنگاه‌های اقتصادی کشور با اقتصاد جهانی، تسهیل روند تجارت خارجی کشور، تبیین سیاست‌های صادراتی، ظرفیت‌سازی برای توسعه صادرات، گسترش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در عرصه صادرات به منظور ایجاد ظرفیت‌های جدید صادراتی، پیوند با اقتصاد جهانی با حفظ اقتدار ملی و معرفی توانمندی‌های صادراتی کشور نیز از دیگر اهداف همایش روز ملی صادرات است.

 

ارسال نظر

تازه ها