کد خبر 72399

مدیرعامل پتروشیمی خراسان:

مدیرعامل پتروشیمی خراسان، گفت: پیرو مذاکرات چندجانبه با پتروشیمی پردیس، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، طرح ملی سواپ کود اوره دوباره از سر گرفته و 25 هزار تن کود شیمیایی اوره در چارچوب این طرح به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تحویل شد.

به گزارش بااقتصاد، حسین شفیعی، در توضیح این طرح، اظهار کرد: در طرح سواپ، پتروشیمی خراسان موظف است 50 هزار تن کود شیمیایی اوره را از جانب پتروشیمی پردیس به شرکت خدمات حمایتی تحویل دهد و فرایند تحویل به‌موقع ۵۰ هزار تن کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان را در ۲ فاز ۲۵ هزار تنی تسریع کند.

 مدیرعامل پتروشیمی خراسان، افزود: فاز نخست این طرح روز گذشته به پایان رسید و 25 هزار تن کود اوره به شرکت خدمات حمایتی تحویل شد. فاز دوم این طرح نیز تا پایان دی ماه انجام می‌شود.

به گفته شفیعی، این مقدار از کود اوره، بابت سهمیه پتروشیمی پردیس از سوی پتروشیمی خراسان در چارچوب سواپ انجام شد و در قبال آن پتروشیمی پردیس موظف است 50 هزار تن اوره (صادراتی) را در بندرعباس تحویل پتروشیمی خراسان دهد.

گفتنی است؛ پیرو این تلاش‌های پتروشیمی خراسان در تسریع تحویل کود اوره به کشاورزان، حمید رسولی، مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایران با ارسال نامه ای از پتروشیمی خراسان و پردیس در تحویل به‌موقع محموله‌های کود اوره به کشاورزان تقدیر کرد.

رسولی در این نامه خطاب به معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی‌ها نیز از تلاش های روزافزون پتروشیمی خراسان و پردیس در اجرای طرح ملی سواپ که باعث کاهش هزینه‌های حمل محصولات کود شیمیایی و تسریع در امور تولید شده است، قدردانی کرد.

خبرنگار: مولود غلامی

 

ارسال نظر

تازه ها