کد خبر 71384

آنچه در بازار امروز گذشت

شاخص کل بورس اوراق بهادار کار خود را در اولین روز معاملاتی آذر در حالی آغاز کرد که پس از یک هفته اختلال در برقراری اینترنت شاهد رشد 625 واحدی و توقف شاخص در کانال 305 هزار واحدی بودیم.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، در پایان معاملات امروز، شاخص کل با رشد 625 واحدی در ارتفاع 305,622 ایستاد. نمادهای حکشتی و پارس بیشترین اثر مثبت و نمادهای شپدیس و فولاد بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل رقم زدند.

ارزش کل معاملات در پایان معاملات امروز 1394 میلیارد تومان بود.

در روز جاری شاخص کل هم‌وزن به سبب معاملات مثبتی که در گروه‌های کوچک به راه افتاد 836 واحد افزایش یافت و به روی رقم 88,615 متوقف شد.

در فرابورس نیز شاخص کل رشد 4 واحدی و رسیدن به رقم 3954 واحد را رقم زد.

حجم معاملات افزایش می‌یابد؟

با توجه به آرام شدن شرایط اجتماعی و کمرنگ شدن ریسک سیاسی، هم‌چنین برقراری اینترنت در برخی از نقاط کشور برخی از تحلیل‌گران معتقد هستند که حجم معاملات افزایش خواهد یافت و شاهد بهبود روند در بازار سهام خواهیم بود.

پایان ماه و موعد انتشار گزارش‌های ماهانه

در پایان هر ماه توجه بسیاری از فعالان بازار به سمت کدال است تا ببینند شرکت‌ها چه تغییراتی نسبت به ماه‌های گذشته از خود نشان می‌دهند. در هفته جاری نیز بازار با انتشار گزارش‌های آبان مواجه است که این گزارش‌ها می‌تواند در نقش جهت دهنده به روند معاملات ظاهر شود با توجه به ثباتی که در بازارهای جهانی و نرخ دلار داخلی دیده می‌شود در حال حاضر گزارشات آبان مهم‌ترین عامل تعیین کننده برای ادامه مسیر است.

موثر بودن گزارشات آبان تا زمان ارائه بودجه به مجلس

نیمه آذرماه زمان تحویل بودجه سال 99 به مجلس شورای اسلامی است. با توجه به کمبود بودجه کشور تصمیماتی که در لایحه بودجه از سوی دولت اتخاذ شده است برای بازار سهام حائز اهمیت است. نگرانی مهم بازار تصمیمات دولت در خصوص صنایع است چرا که پیش‌بینی‌ها بر این اساس بنا شده که دولت با افزایش هزینه صنایه قصد دارد تا قسمتی از کمبود بودجه را بر طرف کند چنان‌چه در لایحه بودجه این مورد مشاهده شود بازار سرمایه تحت تاثیر منقی قرار خواهد گرفت اما اگر این پیش‌بینی درست نباشد قیمت سهام می‌تواند به روند صعودی بازگردد.

 

ارسال نظر

تازه ها