کد خبر 71371

مدیرعامل ارفع:

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد ارفع اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی که در حال حاضر بر کشور حاکم است نمی‌توان میزان سود و درآمد ارفع تا پایان سال مالی 98 را پیش‌بینی کرد.

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد ارفع که بر اساس صورت‌های مالی شش ماهه اول سال موفق به ساخت سود خالص 343.6 میلیارد تومانی شده و به ازای هر سهم 573 ریال سود محقق کرده ادامه وضعیت برای سال مالی 98 و برنامه‌های این شرکت را تشریح کرد. 

لطفا در مورد آخرین وضعیت تولید از ابتدای سال جاری تاکنون شرح بفرمایید.

از ابتدای سال تا 20 آبان 98 بالغ بر 560 هزار تن شمش قابل فروش تولید شده که بیش از 540 هزار تن آن به فروش رسیده است.

در مورد میزان صادرات شمش فولاد از ابتدای سال جاری تاکنون بفرمایید.

میزان صادرات شرکت در هشت ماهه اول سال بالغ بر 130 هزار تن بوده که معادل 24 درصد کل فروش شرکت است.

طرح توسعه ارفع از چه وضعیتی برخوردار است؟

شرکت طرح توسعه زیر سقف خود را برای افزایش :

1- تولید آهن اسفنجی از 800 هزار تن به 200/1 هزارتن در سال

2-افزایش تولید شمش از 800 هزار تن در سال به حداقل 1.000هزار تن (یک میلیون تن) تعریف کرده که در حال حاضر مهندسی آن به اتمام رسیده و تجهیزات در داخل و خارج از کشور در حال ساخت است. برنامه نصب تجهیزات برای سال 99 تنظیم شده به طوری که بخشی از افزایش ظرفیت در تولید سال 99 و تمام اهداف توسعه در تولید سال 1400 اتفاق خواهدافتاد.

امسال میزان صادرات و تولید به چه میزان خواهد رسید؟

تولید سال جاری برای 880 هزار تن در سال پیش بینی شده که 10 درصد بیشتر از ظرفیت اسمی مجتمع است و برنامه صادرات برای حداقل 25 درصد رقم فوق پیش بینی شده که هر دو هدف تا به حال محقق گردیده است.

سود شرکت را در سال جاری چه میزان پیش بینی می کنید؟

با توجه به مشکلات مالی ناشی از تحریم ها و کمبود ارز از یک سو و عدم تمایل شرکت‌های خارجی برای کار کردن با ایران بدلیل ترس از ریسک تحریم‌ها از سوی دیگر ، تعریف پروژه های بزرگ و ایجاد کارخانجات و مجتمع های صنعتی جدید عملا در حال حاضر ممکن نیست و بهترین اقدام در شرایط فعلی انجام پروژه های زیر سقف است که هم ارزبری کمتری داشته و هم سریع‌تر به جواب می رسند و به همین دلیل شرکت اهن وفولاد ارفع در دو سال گذشته توسعه زیر سقف خود را تعریف و دنبال کرده است.

لطفا در مورد موانع توسعه و سرمایه گذاری در شرایط کنونی تحریم توضیح دهید؟

چون شرکت در فرابورس فعال است کلیه اطلاعات تولیدی و مالی طبق ضوابط بورس در اختیار عموم قرارداده می شود. در صورتهای مالی 6 ماهه شرکت که در اختیار بورس و عموم علاقمندان قرار گرفته بیش از 340 میلیارد تومان سود شناسائی و افشاء شده است ولی بدلیل پایدار نبودن شرایط اقتصادی پیش بینی دقیق سود سال میسر نیست. البته تغییرات و نوسانات مربوطه به محض وقوع در قالب اصلاحیه های بودجه در اختیار بورس و عموم سهامداران قرارداده می شود./معدن 24

 

 

ارسال نظر

تازه ها