کد خبر 69882

از فردا در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس؛

ار تاریخ 20 آبان 98 بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس میزبان پذیره‌نویسی اوراق اجاره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش در نماد "کیش 1402" خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران از دوشنبه 20 آبان‌ماه میزبان پذیره‌نویسی اوراق اجاره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش به مدت 3 روز کاری خواهد بود.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، بر اساس اطلاعیه منتشرشده در سایت فرابورس این اوراق در تاریخ 14 آبان‌ماه 98 در بازار ابزارهای نوین مالی و به تعداد 3 میلیون ورقه به ارزش هر ورقه یک میلیون ریال پذیرش شده و موضوع انتشار آن خرید ملک ویلایی با کاربری مسکونی توسط نهاد واسط از بانی و سپس اجاره به شرط تملیک آن‌ها به بانی است.

مدت این اوراق که با نام و قابل معامله در فرابورس ایران است، 48 ماهه بوده و نرخ سود آن 18 درصد سالانه تا سررسید است که هر 3 ماه یکبار از تاریخ انتشار به دارنده اوراق پرداخت می‌شود.

ارکان این اوراق را به ترتیب ناشر، بانی، متعهد پذیره‌نویسی، ضامن، حسابرس، بازارگردان، عامل فروش، مشاور عرضه و عامل پرداخت تشکیل می‌دهند.

بر اساس اطلاعیه منتشرشده شرکت واسط مالی دی سوم ناشر این اوراق است و شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش به عنوان بانی در این پذیره‌نویسی حضور دارد. همچنین ضامن این اوراق بانک مسکن است و تامین سرمایه این بانک به عنوان متعهد پذیره‌نویسی و بازارگردان نقش‌آفرینی می‌کند. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری امین نیکان آفاق نیز مشاور عرضه و کارگزاری بانک مسکن، عامل فروش این اوراق اعلام شده‌اند.

بدین ترتیب از فردا تا چهارشنبه 22 آبان‌ماه پذیره‌نویسی این اوراق به ارزش 3 هزار میلیارد ریال در نماد «کیش1402» آغاز می‌شود که حداقل حجم هر سفارش یک ورقه و حداکثر خرید برای هر شخص حقیقی و حقوقی نامحدود است.

همچنین در اطلاعیه تاکید شده که تمامی کارمزدها و هزینه پذیره‌نویسی اوراق توسط بانی اوراق پرداخت می‌شود و کارگزاران نباید مبلغی بابت کارمزد از مشتریان اخذ کنند؛ اگرچه کارمزد معامله دست دوم اوراق بر اساس نرخ‌های مصوب فرابورس از خریداران و فروشندگان دریافت خواهد شد.

 

ارسال نظر

تازه ها