کد خبر 69683

گروه تحلیلی "با اقتصاد"، "سهامدار" و "بورس فوری" بررسی می کند

اولین بررسی جامع صورت‌های مالی بهار و تابستان 98 توسط تیم "سهامدار" به نمادهای پالایشی اختصاص دارد، صنعتی که تعدادی از تحلیل‌گران عقیده دارند می‌تواند بازدهی خوبی در ادامه سال جاری داشته باشد.

هم‌اکنون 1,894,000 بشکه نفت خام در پالایشگا‌های کشور تصفیه و روزانه حدود 260 میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی از جمله گازمایع، بنزین موتور، سوخت جت، نفت سفید، نفت گاز و نفت کوره تولید می‌شود. محصولات ذکر شده تنها بخشی از تولیدات پالایشگاه‌های مختلف است و محصولات فرعی زیادی که تعدادی از آن‌ها خوراک اولیه پتروشیمی‌ها هستند در پالایشگاه‌ها تولید می‌شوند.

بر اساس صورت‌های مالی پالایشگاه‌های بورسی در نیمه اول سال 98 عملکرد این صنعت را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

جدول ذیل نمای کلی شرکت‌های بورسی پالایشی را نشان می‌دهد. پیش از آنکه به سراغ جدول و ادامه تحلیل برویم سود محقق شده برای هر شرکت درسال مالی 97 را جهت یادآوری مرور می‌کنیم. 

1

2

برای مطالعه کامل شماره 64 هفته نامه سهامدار که شامل مواردی مانند؛ مروری بر سودآوری نمادهای پالایشی در سال مالی منتهی به اسفند 97 ،  وضعیت سودآوری در نیمه نخست سال 98، تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در نمادهای این گروه از ابتدای سال ،  بررسی حاشیه سود نمادهای گروه در 5 فصل گذشته است فایل ذیل را دانلود نمایید. 

 

 

دانلود فایل
ارسال نظر

تازه ها