کد خبر 69169

رییس هیات‌عامل ایمیدرو

رییس هیات‌عامل ایمیدرو با تاکید بر شرایط خوب تولید در شرکت ملی مس گفت: در حال حاضر برنامه‌های شرکت ملی مس با برنامه ششم توسعه هماهنگ است و این شرکت به‌طور مستقیم از معادن بزرگ بهره‌برداری می‌کند.

به گزارش بااقتصاد، خداداد غریب‌پور، معاون وزیر صمت و رییس هیات‌عامل ایمیدرو با بیان این‌که در حوزه اکتشاف به‌دنبال استفاده از دستگاه و تجهیزات جدید هستیم، گفت: شرکت‌های بزرگ معدنی دنیا در این حوزه به‌صورت جدی وارد شده‌اند که بسیاری از این تکنولوژی‌ها اخیرا در نمایشگاه آیمارک استرالیا به نمایش درآمده بود.

وی با اشاره به حضور سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی مس در آیمارک 2019 استرالیا، گفت: نتایج بازدید و حضور ایشان در این همایش در روزهای آینده در قالب یک کنفرانس در ایمیدرو برگزار خواهد شد تا زمینه‌های استفاده از دانش روز در اکتشافات فراهم شود.

غریب‌پور اظهار داشت: خوشبختانه شرکت مس در حوزه اکتشافات و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط خیلی خوب عمل کرده است و طبق تفاهمی که با مدیرعامل شرکت مس داشتیم قرار شده است شرکت مس به‌طور مستقیم معادن بزرگ را بهره‌برداری و معادن کوچک را با مشارکت بخش خصوصی فعال کند.

رییس هیات‌عامل ایمیدرو با بیان اینکه سیاست ایمیدرو توسعه بخش معدن است، گفت: برای تحقق این موضوع به شرکت‌های معدنی اعلام کردیم که افزایش سرمایه از محل سود انباشته برای توسعه در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: شرکت ملی مس امسال بخشی از سود خود را برای طرح‌های توسعه و بازسازی و نوسازی اختصاص داده است. به گفته غریب‌پور شرکت ملی مس به‌اندازه کل فروش سال گذشته، طی شش‌ماهه نخست امسال فروش داشته است.

رییس هیات‌عامل ایمیدرو در پایان با اشاره به همکاری خوب شرکت مس با مجموعه‌های دانش‌بنیان و جهاد دانشگاهی در حوزه بومی‌سازی، اظهار داشت: در حال حاضر شرکت مس رنکینگ خوبی در بازار سرمایه دارد و جزو سه شرکت برتر بازار سرمایه است.

منبع: مس پرس

ارسال نظر

تازه ها