کد خبر 68383

روز متعادل اما کم حجم

امروز در بازار شاهد افزایش تقاضا بودیم، افزایش تقاضا در بازار طی روز جاری و کاهش فشار عرضه‌ها سبب شد تا اکثریت نمادها در جوی متعادل و مثبت معامله شوند.

 

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، جریان معاملات در بازار پر تقاضا امروز نشان از کاهش ترس و خالی شدن بخشی از هیجانات بورس داشت. ارزش معاملا خرد در بازار امروز به 1191 میلیارد تومان رسید که با توجه به تعطیلی‌های هفته جاری قابل توجیه است.

با توجه به انتشار پشت سر هم گزارشات ماهانه و تداخل آن‌ها با صورت‌های مالی شش ماهه نخست تحلیل‌گران بر سر مثبت بودن این گزارشات اتفاق نظر دارند. 

چه نمادهایی صف خرید بودند؟

آمار صف‌های خرید نیز در نوع خود جالب توجه است. تشکیل صف خرید در بیش از نیمی از سهام معامله شده بورسی در روز جاری (167 نماد) مشاهده می‌شود. اما از چند نماد با صف خریدهای بزرگ که فاصله بگیریم، میانگین ارزش صف‌های خرید به زیر 1 میلیارد تومان برای هر نماد می‌رسد. مجموع ارزش صف‌های خرید امروز، 186 میلیارد تومان در دقایق پایانی معاملات بود. مجموع ارزش صف‌های خرید 6 نماد «فباهنر» ، «شکرین» ، «شیران» ، «ولساپا» و «کسرا» بیش از 60 میلیارد تومان است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که میانگین ارزش صف‌های خرید در نمادهای باقی‌مانده، به رقم 750 میلیون تومان می‌رسد که حاکی از کیفیت کم عمق تقاضا است.

 

ارسال نظر

تازه ها