کد خبر 67597

فروکش هیجانات منفی در بازار سهام

در معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با حمایت سهم‌های فلزی معدنی، پتروشیمی و پالایشی از کانال 300 هزار واحد فاصله نگرفت و در آن ماندگار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شاخص کل بورس اوراق بهادار در روز جاری و در پایان معاملات رشد 785 واحدی و توقف به روی رقم 302,176 واحد را نشان داد. حمایت از شاخص به سبب معاملات مثبت فولاد، فملی، شبندر، پارس، تاپیکو و کگل رقم خورد اما در مقابل ریزش در صنایع کوچک‌تر بازار ادامه داشت و شاخص هم‌وزن با افت 1668 واحدی به کار خود پایان داد.

در فرابورس نیز معاملات مثبت شکل گرفته در زاگرس، دماوند و بمپنا نتوانست شاخص را مثبت کند و در نهایت شاهد افت 26 واحدی و توقف رقم شاخص کل فرابورس به روی 3,706 واحد بودیم.

افزایش ارزش معاملات پس از روند کاهشی 5 روزه

امروز پس از 5 روز کاهش ارزش معاملات، رقمی که برای این آیتم ثبت شد افزایش داشت. روز گذشته که قیمت سهام متاثر از هجوم دسته‌جمعی سهامداران برای فروش در صف قفل شده بود، ارزش معاملات به کمترین سطح طی دو ماه اخیر به کمتر از هزار میلیارد تومان رسید. اما بهبود نسبی فضای عمومی بازار با انتشار فزاینده گزارش عملکرد از جو هیجانی حاکم بر کل بازار کاست و باعث شد تا تقاضا جرات سفارش گذاشتن را پس از چند روز ترس و گریز از فضای معاملات را بیابد و ارزش معاملات در بازارهای بورس و فرابورس به 1867.5 میلیارد تومان رسید.

انتشار گزارشات مثبت یکی پس از دیگری

گزارش عملکرد شش ماهه شرکت های بورسی یکی پس از دیگری در حال انتشار است. در مجموع تمامی گزارشاتی که تا به الان به روی سامانه کدال رفته وضعیت خوبی را نشان می‌دهد.

از میان بزرگان، فملی اولین شرکتی بود که صورت مالی شش ماهه خود را ارائه داد و روند سودسازی و فروش صادراتی مساعد آن سبب شد تا امروز تقاضا برای خرید سهام این شرکت بهبود یابد.

شرکت‌های دارویی که طی هفته‌های اخیر با افزایش عرضه از سوی سهامداران خود رو به رو شده بودند امروز با توجه به گزارشات مثبتی که از سوی دامین و دفارا به عنوان نماینده این گروه منتشر شد، از فاز منفی هیجانی خارج شد و معاملات تعدادی از نمادهای آن وارد فاز مثبت شدند.

 

ارسال نظر

تازه ها